Penguin Isle

Verdikt
75

Podílejte se na utopii! Vybudujte ostrov pro tučňáky, který nepozná nic než neustálý růst. Tato hra nabízí příjemné odreagování, ale vyžaduje od vás pravidelnou pozornost několikrát denně.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Habby
Vydání: 7. září 2019
Štítky: mobilní hry, simulace, strategie

Telefon má oproti dalším herním konzolím drobnou výhodu: máte ho neustále u sebe. A tak se na něm daří hrám, které vyžadují vaši pozornost po krátkých doušcích v průběhu celého dne. Pokud navíc máte rádi tučňáky, z dnešní recenze budete unešeni. 

Ve hře Penguin Isle budete, zcela nečekaně, pečovat o ostrov tučňáků. Budujete nová sídla a staráte se o rozrůstající se komunitu. To vše s jediným cílem – maximalizovat svůj zisk. Pamatujete ještě na Cookie Clicker? Jde de facto o stejný princip, akorát zde vám rychlé bušení do displeje nepomůže. Zisk peněz vyžaduje čas, a hlavně neustálé vylepšování. Je to vlastně takový kapitalismus v kostce – neustálý růst s cílem v nedohlednu.

Hra vám vždy před oči postaví nějaký ten cíl, na který zatím nedosáhnete. Ale s trpělivostí a pílí se k němu probojujete, pokoříte ho, zvýšíte svůj zisk a už směřujete k cíli dalšímu. A tak stále dál. V této hře si to však nepředstavujte jako zbrklý a stresující závod, nýbrž jako relaxační záležitost, ve které sledujete rybáře nahazující udici, dělníka lopotícího se s krumpáčem nebo prostého tučňáka navštěvujícího lázně. 

Hra vás bude odměňovat, pokud se jí chcete věnovat jednou za pár hodin, kdy se vám naakumulují peníze a provedete nezbytná vylepšení. Příště vyděláte zase o něco více. Nedovede vás však uspokojit, pokud chcete aktivní zapojení na delší dobu v kuse. To vám nezbude než klepat na tučňáky a sbírat drobné, což není příliš smysluplná činnost.

Tuto hru nejde hrát v pravém slova smyslu, nabízí jakousi zábavnou činnost, při které můžete sledovat, budovat a rozvíjet tím, že aplikaci věnujete svůj čas a prostor na obrazovce. Funguje však trochu jako droga, a pokud se jí odevzdáte, udělá vše pro to, abyste nemohli skončit. A až jednou vážně skončíte, dost možná té námahy budete litovat. Nemohli jste za tu dobu dělat něco jiného? 

Ale na druhou stranu, tučňáci jsou vážně roztomilí. Takže… proč ne?