Paranormal Tales

Verdikt

A děsit bude v Unreal Enginu 5, takže když už nic jiného, vypadat to s největší pravděpodobností bude výborně. Konkrétní datum vydání ale zatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Horror Cam Committee
Štítky: horor, first person, adventura

Navzdory svému názvu se chystaný horor Paranormal Tales neinspiruje v Paranormal Activity, ale v jiném, taktéž nízkorozpočtovém a řekněme inovativním hororu. V kultovním Blair Witch z roku 1999.

Stejně jako více než dvě dekády starý film, i chystaná herní novinka pracuje se subžánrem found footage, tedy s nalezenými záběry z kamer. Jenže tentokrát nejde o dokumentaristy s typickými kamerami, ale o kamery, které měli nebožáci připevněné na těle. Vy se k jejich záběrům dostanete skrze archív a prožijete si tragické příhody těch, kteří se v noci ztratili v dost děsivém lese.

Na hře pracují pouze dva vývojáři, a to pod hlavičkou trefně pojmenovaného studia Horror Cam Committee. A zatímco filmová inspirace je očividná, ze svých herních inspirací jmenují tvůrci P.T., Resident Evil, Silent Hill a Alien Isolation.

Tvůrci slibují hned několik záznamů z různých kamer a co jedny záběry, to jedna kapitola. Vy přitom nebudete jen koukat, ale budete dané příběhy vyloženě hrát. Žádnou velkou akci ale nečekejte, vývojáři se chtějí soustředit primárně na atmosféru a čiré napětí.

Paranormal Tales poběží na Unreal Enginu 5 a chce nabídnout „hyper realistické prostředí“, což se jim soudě dle prvních záběrů snad i docela daří. Hra zatím nemá žádné konkrétní datum vydání, ale pokud vás zaujala, můžete si ji na Steamu přidat do seznamu přání, nebo vývoj dokonce podpořit na Patreonu.