Par for the Dungeon

Verdikt
75

Tenhle minigolf nabídne ozvláštnění v podobě zbraní a dalších uděláte k překonávání nepřátel. Ve svém žánru tak rozhodně vystupuje z řady.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Sleeping Giant Games
Vydání: 17. října 2023
Štítky: arkáda, golf, mobilní hry, sportovní

John Wick nás naučil, že sahat na cizího psa se vážně nevyplácí. Škoda, že to nikdo nevysvětlil záporákům v této hře. Vydáte se na záchranu svého hafana a budete u toho rozsévat zkázu. 

Po úvodních slovech vás možná zaskočí, že dnešní hra je v podstatě minigolf na steroidech. Hlavní postava, Cal, je golfovým míčkem, a aby se dostal ke svému pejskovi, bude muset proskákat mnoha jamkami. Základem všeho jsou však nepřátelé, které musíte vyřídit, než se posunete o úroveň dál. Odrážíte se od stěn, od nepřátel, časujete své odpaly na vhodný moment a snažíte se dostat do cíle s co nejmenším počtem odpalů. 

Už nyní by se jednalo o celkem originální hru, ovšem tento titul má další zásadní eso v rukávu: zbraně a další výbavu. Luk vám umožní zničit nepřítele na dálku, ale také stisknout tlačítko, aniž byste se k němu museli přiblížit. Bomba dokonce probourá zeď a hák vás umí přitáhnout i přes propasti. Hodně se mi líbí, že vám hra neříká, kdy máte který předmět použít. Místo toho funguje tak, že v úrovni sbíráte mince, za které si zbraně kupujete. Na rozdíl od jiných her si však mince mezi úrovněmi nenecháváte a vážně nemá smysl je nevyužít. A pro co nejlepší výsledek v úrovni se jejich využití nevyhnete. Kdy a co koupit je však na vás a je to součástí hádanky. 

Hra je zdarma a dosud působí jako prémiový titul. Během hraní na mě navíc nevyskočila ani jedna reklama. Tak kde je háček? Pokud jste geniální a šikovní, možná budete hrát zcela zdarma bez problému. Autoři se však rozhodli monetizovat prvek, který je v podobných hrách zcela zásadní. A tím je tlačítko pro restart úrovně. V minigolfu velmi snadno uděláte chybu, lehce se netrefíte, nenačasujete odpal, přeletíte zákrutu a podobně. Tady si ovšem každý restart rozmyslíte, protože máte pouze tři a další získáte sledováním reklamy. 

Aby hra ještě více tento princip podpořila, každou úroveň dělí do tří samostatných levelů, za které ale dostáváte hodnocení dohromady. Stačí tak pokazit jeden z nich a hvězdičky letí dolů. Na druhou stranu musím říci, že hlavní odměnou za hvězdičky jsou nové převleky pro hlavní postavu. A těch dostáváte požehnaně, i když se vám daří jen tak průměrně. 

Par for the Dungeon má stylizovanou grafiku, ale vypadá dobře. Stejně tak má povedené ozvučení. Na poměry free-to-play titulů bych řekl, že je vstřícný a netlačí vám reklamy horem dolem. Jen si musíte dát pozor na ono restartování úrovní, které může být trochu otravné. Tak či onak si hra zaslouží doporučení.