Papa's Cupcakeria

Verdikt
80

Variant na time-managementovou správu různých kiosků, restaurací, pizzerií a bůhví čeho ještě naleznete na internetu celou řadu. Tato má příjemné produkční hodnoty a řadu možností, kvůli které hned neomrzí. Pro každého, kdo má rád tento herní žánr či komu je pečení cukrovinek blízké, jde o fajn hru.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Flipline
Vydání: 1. srpna 2014
Štítky: browser-gaming, zdarma, jídlo, time management, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, strategie

Hrdý majitel restaurací Papa Louie získal licenci na provozování své nové restaurace ve městě Frostfield a ihned se vydal na cestu do nové provozovny. Když ale se svým zaměstnancem čekal v autě na křižovatce, tak do nich zezadu narazilo auto. Papa Louie vyřešil celý incident šalamounsky tím, že mu viník splatí způsobenou škodu tak, že si to odpracuje v nově otevřené Cupcakerii.

Pointa hry spočívá v obsluhování zákazníků a servírování dortíků přesně podle jejich přání. Čím více se bude váš připravený dortík podobat požadavku zákazníka, tím větší bude vaše finanční odměna. Po každém kole se zpřístupní nový zákazník a také nový typ dortu. Za vydělané peníze si lze po každém kole nakoupit různé dekorace pro zkrášlení restaurace a také lepší vybavení a spotřebiče do kuchyně.

Řada činností se navíc ovládá ručně, například stříkání polevy na upečený dortík - můžete vytvořit jakýkoliv tvar, jakkoliv jej pak posypat čokoládou a podobně. Za toto drobné ozvláštnění hře náleží plusové body. Ty rovněž sbírá za množství možností, uklidňující mezihry mezi jednotlivými dny a vůbec za celkový přístup. Hra je zcela zdarma a přesto nabízí funkce a obsah, který by člověk od bezplatné hry nečekal.


Konceptuálně se sice nejedná o žádnou revoluci, která by vás přinutila přehodnotit svůj přístup k životu. Jde o klasický time-management simulátor správy cukrárny po vzoru Diner Dashe, který kdysi mánii podobných her nastartoval. Zde si však není moc na co stěžovat, všechno, co fanoušek tohoto druhu zábavy od díla očekává, tu je. Mnoho kombinací dortíků, přísad, polev a ozdob, možnost zkrášlování restaurace, vylepšování kuchyňského vybavení a samozřejmě též potřebný všudypřítomný časový pres. Papa's Cupcakeria není hra, která by byla něčím obzvlášť výjimečná, ale na druhou stranu dokáže zabavit příjemně a má citelný návykový faktor.