Pac-Man Mega Tunnel Battle Chomp Champs

Verdikt

Titul byl původně exkluzivní pro streamovací službu Stadia, po její smrti se ale chystá na ostatní velké platformy. Chystejte požírače, brzy propukne bitva 64 Pac-Manů.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Amber Studio
Štítky: multiplayer, akční, logické

Kdo by si snad myslel, že jedna z nejklasičtějších postav celého herního průmyslu, ikonický Pac-Man, může posloužit jen v logických hrách s bludišti, je na velkém omylu. Hra s mírně předimenzovaným názvem Pac-Man Mega Tunnel Battle Chomp Champs vezme hned 64 kulatých pojídačů a nechá je se sežrat navzájem ve formátu battle royale.

Titul původně vyšel jako exkluzivita pro streamovací službu Stadia, tvůrci ze studia Amber a vydavatel Bandai Namco ho ale nechtěli nechat odejít na věčnost spolu s platformou a oznámili, že kompetitivní Pac-Man dorazí na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switch. Dorazit by měl někdy zkraje příštího roku a nač se můžete těšit, nejlépe napoví upoutávka, na kterou se můžete podívat výše.

O bludiště nakonec ochuzeni nebudete, jen jich bude celá síť. Každý hráč začíná ve vlastním, ale lze mezi nimi i přecházet a provádět tak invaze na území protivníků. Což bude potřeba, jelikož labyrinty poblíž krajů mapy po chvíli zmizí, herní plocha se ve stylu battle royale neustále zmenšuje, až se poslední přeživší octnou všichni v jednom posledním bludišti. Kde spolykají jeden druhého a vzejde slavný vítěz.

Aby hra dostála svému (mírně americky znějícímu) sloganu „projezte se k vítězství“, okoření konzumační bitvu ještě různými sebratelnými zlepšováky a schopnostmi. Vedle klasického štítu a chvilkové nesmrtelnosti budete moci využít třeba repelent duchů a znepříjemnit ostatním hráčům hostinu, když jim do cesty vženete utíkající strašidla.

Trochu kuriózní je, že na Switchi už byla v provozu jedna battle royale s Pac-Manem: Pac-Man 99. A taky od Bandai Namco. Aby si dvě velmi podobné hry navzájem nekonkurovaly, vydavatel k 8. říjnu starší titul bez milosti zařízl a existovat budou pouze Pac-Man Mega Tunnel Battle Chomp Champs.