PAC-MAN 256 - Endless Arcade Maze

Verdikt
80

PAC-MAN 256 úspěšně mění pravidla arkád s populární žravou postavičkou a dokazuje, že může fungovat i ve formě nekonečné hry. Zážitek jen trochu kazí násilné zakomponování free-to-play modelu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Hipster Whale
Vydání: 19. srpna 2015
Štítky: arkáda, zdarma, platby uvnitř hry

Tvůrcům že studia Hipster Whale se podařilo zachovat esenci původního konceptu a ještě ho smysluplně rozvíjet prostřednictvím moderních prvků. Prostředí je stále koncipováno do podoby bludiště, zůstávají body k sezobání i zákeřní duchové jako nepřátelé. Nově se však budete snažit s PAC-MANem v rámci jediné nekonečné úrovně doběhnout co nejdál. Motivovat vás k tomu bude pochopitelně honba za vyšším skóre, ale také řada novinek.

Možná přemítáte, na co odkazuje číslo 256 z názvu hry. Jednak se jedná o referenci na známou chybu z 256. úrovně originálu z roku 1980, a za druhé jde o množství bodů, které musíte v řadě bez přerušení s PAC-MANem sebrat, abyste dosáhli na absolutní bonus hry – zmizení všech nepřátel z herní plochy. Mimo této kratochvíle na vás čekají tradiční uhýbací manévry před duchy a zlaťáky rozseté porůznu po úrovni. Ty lze v herním obchodě směnit za upgrady pro PAC-MANa, jako jsou laser nebo bomby. Je sympatické, že vylepšení příjemným způsobem nabourávají zažitou hratelnost PAC-MANovských dobrodružství a přinášejí svěží vítr do plachet značky.


Na bonusech je však zároveň vystavěn prapodivný free-to-play model hry. Všemožná zlepšovadla si hráč nakupuje a následně leveluje za herní měnu, potud vše v pořádku, čekání na jejich namontování nicméně trvá řádově i desítky minut, což u titulu s krátkou herní smyčkou nedává absolutně smysl. Obdobné to je v nakládání s energií coby dalším elementem. Jestliže ji honěním PAC-MANa po obrazovce vyčerpáte, zahrajete si stejně, ovšem tentokrát bez přítomnosti bonusů. Toto omezení lze samozřejmě prostřednictvím jednorázového poplatku zrušit, 213 korun ale není zrovna málo.

PAC-MAN 256 je důkazem, že lze oprášit mechanismy staré klasiky a s trochou péče z ní udělat zábavu nové doby. Ovládá se výtečně jen jedním prstem, retro zpracování jí sluší a jediné, nad čím nezbývá, než si povzdechnout, je málo přívětivý, byť ne přímo omezující obchodní model.