Oz: Broken Kingdom

Verdikt
68

Vynikající zpracování ani slušné herní mechanismy nedokážou zamaskovat nevyvážený free-to-play element, kterým se toto prolnutí strategického RPG a karetní hry ohání.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: ThisGame Studio
Vydání: 14. září 2016
Štítky: karetní, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, rpg, strategie

Svět Čaroděje ze země Oz, to není jen Dorotka, Plecháč a Strašák na cestě dlážděné žlutými cihlami, ani bezstarostné písničky a zářivě barevný vizuál. Oz: Broken Kingdom ukazuje značku ve značně tmavějších konturách a s daleko pochmurnějším vyzněním. Jde také o netradiční mobilní hru. V tomto taktickém RPG se ocitáte se svými hrdiny na rozmanitých mapách a za pomoci elementu útočných a defenzivních karet se utkáváte s nepřáteli. 

Potyčky s oponenty disponují příjemnou variabilitou a detailností. Je třeba sledovat slabiny protivníků a na základě toho pružně přizpůsobovat stavbu vlastního týmu i karetního balíčku, který vám propůjčuje různé schopnosti. Najdete tu také stylový režim Arena, v němž lze zakládat hráčské guildy, ale především bojovat zápasy s online oponenty v reálném čase.

V Oz: Broken Kingdom na vás čeká nemalé množství obsahu, což je jistě pozitivní, na druhé straně ne vždy se tvůrci umí s tolika informacemi elegantně popasovat. Uživatelské rozhraní kupříkladu působí přeplácaným, neuceleným dojmem. Snad právě proti tomu hra bojuje stavbou jednotlivých úrovní. Jejich rozsah je spíše komorní a projetí jednoh z nich otázkou několika minut. 

Celé je to zabalené v nadstandardní grafice s krásně vyvedenými 3D modely a objekty bohatými na detaily. Titul ve skutečnosti vypadá tak dobře, že posloužil společnosti Apple jako ukázka hardwarových možností představované novinky iPhone 7, a skutečně není čemu se divit.

A když tolik komponentů hry do sebe dokázalo bez problémů zapadnout, o to více mrzí zeď free-to-play mecahnik, na kterou po čase nevyhnutelně narazíte. Po nějakém čase se vaše šance na výhru rapidně snižují. Můžete mít štěstí a náhodou si dopomoci k lepší výbavě, ale moc si na to nevsázejte. Spíš se připravte na opětovné projíždění již splněných levelů, čekání na vypršení časového odpočtu anebo platbu reálnými penězi.

Nejedná se o kdovíjaké překvapení vzhledem ke stavu mobilní scény, určitě to však zabraňuje pořádně se ponořit do zajímavého univerza Oz: Broken Kingdom i do jeho překvapivě solidní hratelnosti.