Oxenfree II: Lost Signals

Verdikt

Výborný první díl nastavil laťku jaksepatří vysoko, ale dvojka nevypadá, že by měla usnout na vavřínech. Pokračování hororového thrilleru by mělo dorazit ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Night School Studio
Štítky: thriller, horor, adventura

V roce 2016 vyšla skvělá hororová adventura Oxenfree, kde se skupina středoškoláků vydala pátrat po stopách jedné městské legendy a omylem přitom otevřela portál, kterým do běžného světa vnikla hromada duchů. Teď, po pěti letech, se jejich dobrodružství dočká pokračování s názvem Oxenfree II: Lost Signals.

Během přehlídky nezávislých titulů Sony oznámilo, že se dvojka vydá kromě již známých platforem PC a Switch také na PlayStation 4 a PlayStation 5. V rámci toho odhalil scenárista Adam Hines ze studia Night School také pár nových detailů o chystaném pokračování.

Ve dvojce si zahrajete za Riley Poverly, ženu ve žluté vestě, která má na rozdíl od hrdinů prvního dílu střední školu už dávno za sebou. Teď reflektuje, jestli její mladická rozhodnutí byla těmi správnými. Riley se narodila v městečku podivností Camena a vychovával ji jen otec, válečný veterán. Při první příležitosti se od něj odstěhovala a střídala domovy i zaměstnání, jen aby nakonec stejně skončila na své rodné hroudě coby výzkumnice.

V Cameně se jako obvykle dějí divné věci. Záhadné elektromagnetické vlny ruší rádio i elektřinu v okolí pobřežního městečka – televize se vypínají a zapínají, letadla ztrácejí navigaci. A právě Riley je členkou týmu vědců, kteří mají tenhle podivný jev vysvětlit. Vaším úkolem bude po městě rozmisťovat vysílačky a sbírat data, která na ně někdo vyšle. Ale samozřejmě se všechno brzy zamotá.

Oxenfree II: Lost Signals má vyjít ještě v letošním roce, ale konkrétní datum tvůrci zatím neoznámili.