Overcooked

Verdikt
90

Gaučové hraní s přáteli se vrací v plné parádě! Overcooked nabízí uspokojivou porci postupně se ztěžujících úrovní, ve kterých prostě nejdou udržet nervy na uzdě a váš večer tak bude vypadat jako ve správném fastfoodu. Hra ve svém žánru přímo exceluje, jen se vyhněte sólo dráze kuchaře.

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Xbox Store

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 3. srpna 2016
Štítky: indie, jídlo, rychlovky, humor, pro celou rodinu, více hráčů u jednoho zařízení

Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy usedli po boku přátel na gauči a zahráli si společně na jednom zařízení nějakou hru. Doba je zkrátka jinde a byť jsou hry pro více hráčů stále více a více populární, hrajeme je téměř výhradně z vlastního domova s mikrofonem a přáteli ve sluchátkách. Co kdybyste ale dostali možnost vrátit se do doby minulé a užít si na dnešní poměry zcela odlišnou zábavu, jakou vám může poskytnout pouze hektické vaření ve hře Overcooked?

V Overcooked se až se třemi přáteli postavíte před velice obtížný úkol – obsloužit nedočkavé zákazníky vašeho fastfoodu. Vaším úkolem bude v časovém presu připravovat stále přibývající objednávky podle přesně daného receptu. Jakmile máte pokrm hotový, šup s ním na talíř a vydáváme! Jenže talířů je málo a někdo je také musí mýt, čímž ale ztrácíte drahocenný čas u objednávek, které už už expirují a k tomu vám vzplane maso na pánvi a plameny pohltí celou kuchyň.

Každou úroveň této párty taškařice doprovází z počátku neřízený chaos, který se postupem času naučíte alespoň trochu ovládat. Začnete mezi sebou komunikovat, rozdávat si úkoly a konečně si i pomáhat. S každou další úrovní stoupá obtížnost hry. Ze začátku připravujete pouze polévky ze tří stejných surovin nasekaných na plátky, později vás čeká příprava burgerů z housek, mletého masa usmaženého na pánvi a nasekané zeleniny, abyste pak zamířili do zimní úrovně, kde vám pohyb po kuchyni pěkně ztíží všudypřítomný led a někdy budete pracovat v úplné tmě, kdy vám jen zřídka pomůže záblesk z bouřky venku.

Co se ovládání týče, tady není hře co vytknout. Hrát můžete na jedné či více klávesnicích stejně jako na ovladačích. Vývojáři dokonce mysleli na případy, kdy doma máte třeba jen dva ovladače – dva lidé totiž mohou hrát na jednom ovladači! To je potom teprve chaos. Jediná výtka tak směřuje k umělé inteligenci (když si chcete zahrát sami), která prostě a jednoduše nefunguje a je zkrátka vidět, že to není hra pro sólisty.