Outward

Verdikt

Všemocných bijců a zachránců světa už bylo dost! Myslí si to alespoň vývojáři Outward, kteří vám přenechají roli naprosto obyčejného dobrodruha, co si pomyslné ostruhy bude teprve muset zasloužit vlastním potem a krví. Na papíře to zní parádně, uvidíme, jak se to nakonec vyvede. Hra vyjde v březnu 2019.

Počítač

WindowsWindows

39,99 €Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Nine Dots Studio
Štítky: fantasy, survival, otevřený svět, akční, rpg

Outward se hodlá vysmát hrám jako Zaklínač 3 a TES V: Skyrim. Možná ne ve smyslu velikosti, epičnosti či vyprávění, ale z hlediska obtížnosti. Nehrajete totiž za TOHO hrdinu, který všechny a všechno spasí. Jste prostý člověk ve středověku, kde zároveň vládne magie. Vlastně takové fantasy Kingdom Come…

Tvůrci Outward chtějí přijít s fantasy RPG, ve kterém pocítíte, že jste pouhým člověkem, nikoliv bohem. Musíte jíst, pít, spát, léčit se z nemocí a v každém okamžiku logicky uvažovat. V zimě nahodíte kabát, v poušti ho radši shodíte, nechcete-li padnout po pár metrech vyčerpáním.

Outward se liší i přístupem k magii. Ta totiž vychází z kmenových „tradic“ a k vyvolání jediného kouzla musíte projít několika kroky rituálu. Jelikož nejste neporazitelní, musíte vzít zavděk i různými pastmi a jinými vychytávkami, které vám pomohou přechytračit lidské protivníky i bájné bytosti.

Tvůrci z Nine Dot Studios nastavili velmi časté automatické ukládání bez možnosti manuálních savů. Chtějí tím ve vás vyvolat obavu o svou postavu. Když se dostanete do velké šlamastyky, dokážete se vrátit jen do nejčerstvějšího uloženého bodu. V Outward si zkrátka dobře rozmyslíte riskování svého krku. Tím vším můžete projít i ve dvou na rozdělené obrazovce nebo online.

Nevíme, jak vám, ale nám mechanismy táhnoucí klasické RPG blíž surové lidské realitě poměrně imponují. Na jejich vyzkoušení nebudeme čekat dlouho. Hra sice byla odložena, ale jen o měsíc a půl. Z původního data 12. února je nyní 26. březen, kdy hra vyjde na PC, PS4 a Xbox One.