Outlaws of the Old West

Verdikt

Pár pokusů o online ztvárnění staré Ameriky už tu bylo, nedopadly moc dobře. Třeba se to tentokrát podaří. Outlaws of the Old West se brzy podívají do programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Virtual Basement
Štítky: western, survival, first person, mmo, akční, rpg

Ještě před vydáním Red Dead Redemption II se objevilo ambiciózní MMO Wild West Online, které po svém vydání pohořelo na celé čáře, což bylo vzhledem k historii studia nepřekvapivé. Nicméně další vývojáři si chtějí přilepšit na aktuální oblibě westernu, kterému neohroženě kraluje Red Dead i jeho online část. Nedávno se objevily zprávy o MMO Heat, ve které můžete navazovat vztahy a mít děti, nyní se hlásí ke slovu další sandboxové MMO Outlaws of the Old West.

Jednou to třeba vyjde. Obrovský sandbox se survival prvky spojený s Divokým západem nezní vůbec špatně, nicméně ve všech třech výše zmíněných případech se tohoto stébla chytají studia, o kterých buď nikdo nikdy neslyšel, nebo o nich neslyšel nic dobrého. Na Outlaws of the Old West dělá Virtual Basement, které má za sebou jedinou vlastní hru The Mean Greens – Plastic Warfare.

Zároveň má na svědomí spoustu oficiálního obsahu pro ARK: Surival Evolved a vypomáhalo se hrou Citadel: Forged with Fire. Zkušenosti s MMO tu tedy jsou. Nicméně z traileru výše na vás kvalita nedýchne. Tvůrci se sice můžou vymlouvat na raný stav hry, ale první dojem uděláte jen jednou.

Outlaws of the Old West chce být gigantickým sandboxem se survival prvky, takže si na rozlehlé mapě plné různých biomů můžete dělat prakticky cokoliv, ale zároveň si musíte hlídat své zdraví, žízeň a hlad. To znamená, že vás čeká lov zvěře a rybaření, vaření, ale také sbírání surovin a stavba vlastního obydlí.

Nechybí krocení koní, přepadávání dostavníků, obchodování s ostatními hráči (ekonomika bude čistě na hráčích, kterých se na jeden server vejde 150) a samozřejmě systém morálky. Můžete kopat za zákon, v dolech, nebo se stát banditou. Nezní to špatně, ale na pohled už to trochu skřípe.

Ale nemá smysl kritizovat už nyní, když se hra teprve chystá do předběžného přístupu, kde si počínaje 12. březnem pobude minimálně rok. Zajímavé na celé věci může být byznysové pozadí hry. O vydání se totiž postará nová značka Wandering Wizard patřící čínskému gigantu Snail Games. Jejím cílem je vydávat indie hry na evropském a americkém trhu. Uvidíme, jak se povede jejich první volbě.