Origame

Verdikt
70

Pokud hledáte vhodnou hříčku pro relax, s Origame nesáhnete vedle. Nepřináší kdovíjakou výzvu, ale pokud vám přijde překládání papíru uklidňující, jste na správné adrese. Jedinou nevýhodou jsou vyskakující reklamy.

Další informace

Výrobce: Ketchapp
Vydání: 8. srpna 2019
Štítky: arkáda, puzzle, mobilní hry

Asi to znáte. Ne vždy má člověk náladu na náročnou hru, u které zavaří buď mozek nebo prsty. A telefon se ke zrelaxování náramně hodí, ať už jste kdekoliv. Hra Origame po vás příliš nechce, a přesto ji dnes musím doporučit. 

Firma Ketchapp má za sebou desítky primitivních herních hříček, které v drtivé většině případů testují vaši pozornost. To znamená rychlou hratelnost, kdy rytmicky klepete do displeji a překonáváte překážky. Origame z tohoto konceptu vystupuje. A z názvu asi tušíte správně, že budeme skládat origami. 

Na rozdíl od opravdových mistrů se vrhneme pouze do plochých tvarů a nebudeme tvořit propracované prostorové skvosty. Pokaždé začínáte se čtvercovým papírem a přerušovaná čára vám vyznačuje, jakého tvaru musíte docílit. Stačí vždy chytit papír za jeden z rohů či krajů a tažením prstu ho začít skládat. Hra vám počet tahů nepočítá a je tak celkem pravděpodobné, že během chvíle díky několika přeložením cíle dosáhnete. 

Hra je členěna do úrovní, kdy jednou za čas narazíte na komplikovanější level, ve které se snažíte vytvořit bonusový tvar. Když se vám to podaří, budete odměněni výrazně více drahokamy. Ty slouží k nákupu nových papírů. Jde přitom o čistě kosmetickou věc. Jestli vás nebude bavit skládat základní papír, můžete si odemknout třeba růžový celofán či zdravotní náplast. Hra je zdarma, takže musíte počítat s občasnými reklamami. 

Ačkoliv hrám od Ketchapp většinou tolik času nevěnuji, u Origame jsem našel příjemný prostor k odpočinu a relaxaci. Neříkám, že titul vydržíte hrát dlouhé hodiny a dny, ale poskytne vám dobrou příležitost k jednoduchému skládání papíru, když na to zrovna budete mít náladu. I když na hraní budete mít třeba jen pár minut. Jedinou překážkou mohou být občasné hlasité reklamy.