Order & Chaos Online

Verdikt
83

Hra, která jako první uspěla při pokusu přenést pravidla MMO her á la World of Warcraft na mobilní platformy. Styčných ploch mezi těmito dvěma tituly bychom našli více a ne náhodou Order & Chaos Online připomíná krále žánru v dobách jeho největší slávy. Odmyslíte-li si omezení daná limitacemi přenosných zařízení, čeká vás velmi příjemný zážitek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Gameloft
Vydání: 27. dubna 2011
Štítky: zdarma, multiplayer, mmo, platby uvnitř hry, online, rpg

Po několik let čekali hráči počítačových online her na podobně kvalitní zážitek na cesty. V roce 2011 jejich přání beze zbytku vyplnil francouzský vývojář Gameloft. Order & Chaos Online je v podstatě vším, co dělá World of Warcraft tak populárním počinem, jen v kapesním vydání.


Přesně proto se můžete těšit na rozsáhlý konflikt dvou stran a dvou ideologií – Řádu a Chaosu. Váš výběr k jaké se dáte nereflektuje jen vaše přesvědčení, ovlivní rovněž rasu, jejíž barvy budete hájit. K tomu se přidává obligátní volba třídy. K dispozici je čtveřice Warrior, Monk, Ranger a Mage. Každý dominuje v jiné kategorii. Jeden to umí s kouzly, ale příliš nevydrží. Ranger je specialistou na luk a šípy, v souboji tělo na tělo si však vyláme zuby. Systém do hry vnáší dobře známou hloubku RPG her.


Po nadefinování charakteru jste vržení do relativně rozsáhlého fantasy online světa obydleného jak NPC postavami, tak reálnými hráči. Je sympatické, že téměř všechny objekty jsou provázané nějakou formou interakce. Lze chatovat, obchodovat, bojovat. Soubojový systém je založen na tradiční šabloně mixu automatických útoků a řetězení speciálních schopností. A bude se hodit. V Order & Chaos Online na vás čekají stovky úkolů k dokončení. Jejich prostřednictvím dochází k vylepšování výbavy hrdiny i jeho atributů. Za důležité sdělení platí, že jako celek funguje hra parádně a neuchyluje se k přílišným kompromisům, a to ani v otázce ovládání.

Abychom nicméně neustále jen nechválili, je třeba hře vytknout podivné rozhodnutí nemožnosti dokončit úkol, jestliže ho splnil před pár minutami někdo před vámi. Musíte chvíli počkat, než se znovu aktivuje. Tvůrci se tímto prostředkem snaží dosáhnout jakési iluze perzistentního světa, ale obzvláště v kombinaci se situací, kdy si do hry rychle odskočíte na čtvrt hodiny, to bohužel moc nedává smysl. S přihlédnutím k faktu, že hovoříme o online titulu, bychom také měli brát trochu ohledu na grafiku, jejíž úroveň není zrovna zázračná, ale plně postačí. Zamrzí spíš tristní vykreslovací vzdálenost. Občas se stává, že vám hra daný objekt vyrenderuje až těsně před nosem. 


Určitě se jedná o přešlapy, které narušují uživatelské pohodlí. Není to však nic, co by vám dokázalo zkazit dojmy z jinak po všech stránkách vydařeného pokusu Gameloftu, jak si z MMO koláče urvat také díl pro sebe. Že se to děje na mobilních platformách, to je bonus pro všechny tamější hráče.