Orbia

Verdikt
70

Pokud hledáte jednoduchou mobilní zábavu, u které můžete strávit pár minut, Orbia není špatnou volbou. Příjemně se hraje a dokonce i skvěle vypadá.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: JOX Development
Vydání: 12. dubna 2018
Štítky: mobilní hry, arkáda

Někdy stačí opravdu málo a z drobné hříčky je vskutku návyková záležitost. Podtitulem této hry je „Tap and Relax“, což jistě sedí, i když nemůžete čekat, že ve hře o nic nepůjde. Pro veškeré ovládání vám však ono klepání do displeje pohodlně vystačí. 

Cílem hry je projít mapou plnou nepřátel. Přeskakujete přitom mezi magnetickými body, okolo kterých se nepřátelé pohybují. Snažíte se tak o prostou, leč ne vždy úplně snadnou věc. Tedy najít vhodný okamžik, kdy rojem nepřátel proskočit. Aby toho nebylo málo, musíte samozřejmě počítat s tím, že sami chvíli letíte. I to je třeba připočíst k hledání správného okamžiku. Jakmile se dotknete nepřítele, hra končí.

Tvůrci na vás však nejsou příliš tvrdí a onen relax myslí vážně. Každých pár bodů naleznete záchytné místo, kam se po prohře vrátíte. Nehledě na to máte většinou k dispozici nějaké štíty, které během hraní sbíráte. Ty vás před nechtěným dotykem uchrání. Aby hra nebyla monotónní, mění se i podoba nepřátel. Jedni jsou velcí a pomalí, jiní zase drobní, ale pohybují se velmi rychle. V jejich formaci většinou najdete právě jednu skulinu, kterou se zvládnete protáhnout.

Aby toho nebylo málo, hra do své struktury komponuje i úkoly. Ty zpočátku znamenají jen překonání daných vzdáleností, jindy ale můžete třeba postupovat naslepo jen s použitím štítů. Mimo nich nechybí speciální bonusy a hlavně odemykání nových postav. To jednak znamená nový vzhled, ale především i další bonusy. Jeden hrdina se například rychleji pohybuje, další je menší nebo častěji nachází bonusy.

Na hře Orbia musím vyzdvihnout také velmi povedenou grafiku a zpracování obecně. Barvy jsou příjemné a ono relaxování jistě podporují. Herní pravidla nejsou komplikovaná, což přesně od takové hry chcete, a free-to-play model vás nebude strašit ve snách. Za peníze si můžete některé úkoly značně zjednodušit, ale nutnost to v žádném případě není.