Operate Now: Hospital

Verdikt
43

Operate Now: Hospital by mohl být opravdu slušný manažer nemocnice, kdyby ho nepotápěly agresivní mikrotransakce.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Spil Games
Vydání: 3. května 2017
Štítky: budovatelská, platby uvnitř hry, zdarma, manažer, strategie

Asi každý z nás byl někdy v nemocnici (nebo se snad někdo narodil postaru doma?). Divně to tam páchne, prostředí vzbuzuje úzkost, i když nám tam vlastně pomáhají, stěžujeme si na poplatky atd. Svět her má tu krásnou vlastnost, že může zprostředkovat libovolné zaměstnání. A hra Operate Now: Hospital jich předvádí hned několik.

Operate Now: Hospital je na poměry manažerských her docela silně příběhová hra, byť nečekejte nějaké dojemné zvraty. Začínáte hned od vrcholu. Vysloužilý ředitel nemocnice jde do důchodu a na jeho místo nastupujete vy. Půlce personálu se to zamlouvá a té druhé ne. Tak to chodí, vážení.

Když zrovna nebudete s někým v rozhovoru, musíte se postarat o správu celé nemocnice. Potřebujete postavit čekárnu, operační sál, pokoje pro pacienty, ale také třeba odpočívárnu pro zaměstnance. A právě ti jsou vaší druhou starostí. Nejen, že musíte najímat nové, ale také určujete, na kterém oddělení budou mít směnu, kdy si půjdou odpočinout, kdo z nich vyřeší kterou krizi atd.

Krize, neboli náhlé případy s rizikem úmrtí, jsou nejzábavnější částí celé hry. Na některé vysíláte své kolegy, ale polovinu z nich řešíte vlastnoručně. Kromě správy nemocnice nesete na bedrech i chirurgické zákroky. Často se tak dostáváte do situací, kdy zašíváte tržné rány nebo rovnáte zlomeniny. V těchto případech vás čeká řezání do lidského masa, čištění kostí od krve, zpevňování dlahou, zašití rány a vyčištění desinfekcí. Z toho je asi jasné, že Operate Now: Hospital není pro slabé povahy, kterým vadí pohled i na virtuální krev.

Tak jak zní hratelnost opravdu dobře, tak je obehnána tím vůbec nejhorším plotem – čekáním. Jistě, u naprosté většiny her zdarma se musí na něco čekat, ale ne v takové míře. Pokud nehodláte do tohoto nemocničního manažeru investovat reálné peníze, tak si vůbec nezahrajete. Máte málo lidí, nestíháte je dávat odpočinout a peníze na nové věci vyděláváte pekelně pomalu. Platební model je nastaven tak, abyste museli investovat několik stovek pro alespoň chvilku hraní v kuse. Pro běžné uživatele by však byla mnohem přívětivější jednorázová platba, která by otevřela slušně vypadající hru. Takhle se jedná o finančnímu životu škodlivý generátor peněz.

Platební model: Hra je zdarma. Mikrotransakce jsou zde naprosto všude, od otevření slotů pro nové zaměstnance, přes jejich nákup, až po správu jednotlivých místností a další a další prvky. V tomto případě je platební model velice agresivní a zcela znemožňující hraní bez nemalého počtu investic.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L