One Must Fall: 2097

Verdikt
85

Další z her, jejíž demoverzi nejspíš hrál každý druhý, ale diskety s plnou verzí se vyvažovaly zlatem. Tahle robotická mlátička dokáže strhnout i dnes, a nejlepší na tom je, že je již od roku 1999 zcela zdarma. Můžete si ji tak stáhnout v původní verzi pro MS-DOS či si ji dokonce zahrát přímo v prohlížeči.

Další informace

Výrobce: Diversions Entertainment
Vydání: 18. května 1993
Štítky: sci-fi, bojová, bojovka, staré pecky, více hráčů u jednoho zařízení, akční

Dvojice kolosálních robotů, aréna, z níž není úniku a až ke stropu sahající balíky peněz pro toho, kdo z ní vyjde po vlastních nohách. Vaši celokovoví protivníci vám však vůbec nic nedarují zadarmo. Vítejte ve světě One Must Fall: 2097.

One Must Fall: 2097 je příkladem hry, která si dokáže publikum získat čirou zábavnou hratelností. Příběh či nějaká hlubší pointa totiž v tomto díle zcela absentuje - vašim úkolem bude pouze zhostit se ovládání olbřímího robota, přihlásit se do libovolného turnaje a v něm svým sokům nakopat, jak by řekl Bender, jejich lesklé kovové zadky.

Za výhry dostáváte peníze, stejně jako za různé frajeřinky přímo v boji. Hra pěkně ilustruje rozdíl mezi jednoznačným vítězstvím, kdy ve smrtícím tanci kopů, úderů, granátů a plamenometů nepovolíte soupeři ani škrábnutí na svém stroji, a umolousanou výhrou ve stylu Rockyho, kdy váš stroj na konci zápasu funguje už jen silou vůle. V onom druhém případě budete totiž muset většinu výhry obratem investovat do oprav svého robotického svěřence a na samotná vylepšování už moc peněz nezbude.

Hra nabízí řadu robotů, každého s jinými schopnostmi a vlastnostmi, několik druhů arén a to je vše. Rozbíjet slitinová ústa si rovněž můžete s kamarádem u jednoho počítače. Zdá se to jako málo? Na papíře ano, ale ne nadarmo se One Must Fall: 2097 stala mezi pamětníky legendou - z mála totiž křeše mnoho tím, že je zkrátka a jednoduše návykově zábavná.