One Lonely Outpost

Verdikt

Her, které vás nechají starat se o hospodářství, farmu či statek, není málo. Ale pěstovat pšenici na neznámé planetě, to zní jako poměrně zajímavá novinka. Obzvlášť když samotná hra vůbec nevypadá špatně. One Lonely Outpost by měla vyjít v druhé polovině roku 2021.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Aurorian Studios
Štítky: sci-fi, budovatelská, strategie

Letošní jaro řada hráčů kvůli karanténě strávila střídavě v Animal Crossing: New Horizons a Stardew Valley. Nejsou sami, kdo na klidných manažerských simulátorech shledává cosi niterně uklidňujícího a vědomí jsou si toho zřejmě i vývojáři z Aurorian Studios, kteří přicházejí se svou vlastní variací.

One Lonely Outpost se odehrává ve vesmíru, kam se vydáváte coby jeden z kolonizátorů založit vlastní stanici. Budovat ji můžete i spolu s přáteli, hra má vyjít s kooperačním multiplayerem až pro 4 hráče.

Bude na vaši zodpovědnost, jestli se ve svém nově založeném vesmírném městečku rozhodnete pro přírodní, nebo syntetické pěstování. Kultivace a chov v souladu s přírodou vyžaduje více úsilí, ale výsledek se dráž prodává. Geneticky modifikované plodiny (a zvířata) nejsou tak náročné na pozornost, ale snáze mutují.

Inu, těžká volba. I proto, že se s každou z cest pojí několik unikátních postav, které se na vaši stanici nenastěhují, pokud si vyberete ten druhý způsob. Mimo vašich reálných přátel může v kolonii bydlet dvacítka obyvatel, od mechaniků až po inženýry životního prostředí. S nimi budete moct obchodovat a také si mezi nimi najít nové virtuální kamarády.

Dilema bude určitě představovat i možnost prozkoumávat tajemné mimozemské ruiny, ale vzhledem k žánru zcela jistě půjde o přátelské formy života, z jejichž přítomnosti budete jen a jen těžit.

Simulátor života na vesmírné kolonii One Lonely Outpost zafinancovali fanoušci letos v září na Kickstarteru, kde se na něj vybralo přes 123 tisíc dolarů (přes 2,6 milionu korun). Debut od Aurorian Studios má vyjít někdy v druhé polovině příštího roku, a to prozatím pouze na Steamu.