Once Upon a Tower

Verdikt
70

Once Upon a Tower nabídne rychlou mlátičku, která dobře vypadá a příjemně se ovládá. Pokud nehledáte hlubší zážitek, ale chcete ukrátit dlouhou chvíli, pak vás může potěšit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Pomelo Games
Štítky: mobilní hry, arkáda, adventura, akční

Once Upon a Tower otáčí tradiční pohádkové stereotypy ve zběsilý útěk z věže, která je plná nástrah a překážek, kdy se princezna může spolehnout jen na svou palici.

Tato hra to vidí zcela jasně. Proč by měl z věže princeznu zachraňovat princ, když se o to může ona postarat sama? Prostě popadne palici, promlátí se podlahou, přemůže ostrahu a zdrhne drakovi. Brnkačka. 

Ve skutečnosti to taková brnkačka není, protože princezna v mobilní hře Once Upon a Tower musí čelit množství nástrah. Vedle rozpadající se podlahy to jsou vražedné bodláky, tupí orkové, zákeřná divoká prasata, slizcí pavouci nebo třeba ohnivé chrliče. Cesta dolů z věže je tak nebezpečná. Stačí jedno zaváhání a váš smělý pokus o útěk končí. Cesta bude také dlouhá, ne však nekonečná, i když na první pokus ji asi neprojdete. 

Obtížnost se zvyšuje a přijde moment, kdy už toho na vás bude příliš a překážky vás přemůžou. Na rozdíl od dalších podobných her je však možné dojít na konec, porazit draka a uprchnout. Během hraní však sbíráte světlušky, které slouží k odemykání nových postav. Hlavním hnacím motorem je tak zisk dalších princezen, které rovněž můžete vysvobodit z věže. Ty je tak možné vylosovat hraním, ale nechybí ani možnost jejich zakoupení.

Hra Once Upon a Tower představuje drobné změny v zavedeném žánru, které z ní ale dělají opravdu povedenou zábavu. Stále jste pod časovým tlakem, protože vás pronásleduje drak, samozřejmě se musíte vyhýbat překážkám a snažit se plnit úkoly. Zajímavé však je, že útok a pohyb jsou v této hře jedním. To znamená, že na rozdíl od jiných her se nechcete nepřátelům zcela úplně vyhnout, ale naopak „vběhnout“ do nich ve správný moment. 

Celé se to přitom ovládá velmi snadno pouhým tažením prstu daným směrem. Během hraní můžete narazit na reklamy a za herní měnu si nakoupíte bonusy, díky kterým se dostanete dále. A zatímco hru nemohu úplně doporučit, pokud chcete nějaký hlubší zážitek, jako oddychovka na krátké chvíle se hodí parádně.