On Words

Verdikt
70

Logický rychlík, který procvičí nejen vaši slovní zásobu, ale i rychlost myšlení a taktické schopnosti. Chybí ji sice větší proměnlivost, ale při pauze na oběd spolehlivě zabaví.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 24. července 2013
Štítky: zdarma, česká hra, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, logické, společenská

On Words je slovní hra, ve které je vaším úkolem získat v časovém limitu více bodů než váš soupeř skládáním podstatných jmen v prvním pádě. Každý zápas se hraje na tři kola. Hraje se vždy proti záznamu již odehrané hry jiného hráče.

Bodování v zápase

Za každé použité písmeno získává hrající 1 bod. Na hracím poli se navíc vyskytují tzv. bonusová písmena, při jejichž použití hrající získá 2x až 3x více bodů za celé odeslané slovo.

Bonusy

Na konci každého kola můžete získat body za následující bonusy:

  • Bonus za nejdelší použité slovo [15 bodů] - za slovo složené z více písmen než nejdelší slovo soupeře.
  • Bonus za delší průměrné slovo [15 bodů] - počet všech Vašich použitých písmen / počet slov (např. 60 písmen ve 14 slovech = průměrné slovo má 4,28 písmene).
  • Bonus za využití více písmen [15 bodů] - získáte ho, když využijete více písmen z herního pole nebo využijete všechna písmena jako první.
  • Bonus za rychlý začátek [15 bodů] - získáte, když rychleji dosáhnete 50 bodů.
  • Bonus za nejhodnotnější slovo [15 bodů] - získáte, když vytvoříte slovo s nejvyšší bodovou hodnotou.
  • Bonus za nejvíce slov [15 bodů] - získá hráč, který vytvoří nejvíce slov.
  • Bonus za nejvíce pětipísmenných slov [15 bodů] - získá hráč, který vytvoří nejvíce pětipísmenných slov.

Bonusy jsou dostupné až v okamžiku, kdy dosáhnete určité úrovně.

Postup úrovněmi

Za každé vyhrané kolo získáváte 1 hvězdu, nezávisle na tom, zda jste vyhráli celý zápas či nikoliv. Při dosažení určitého počtu hvězd postoupíte na vyšší úroveň. Za prohrané kolo nic neztrácíte. Postup úrovněmi je tedy lineární, není možné spadnout na nižší úroveň.

Životy

Každý zápas ve hře On Words stojí 1 život. Životy se zdarma regenerují rychlostí 1 život za 30 minut, a to až do maximální výše 6 životů. Život ale také dostanete vždy, když postoupíte na vyšší úroveň. V obchodě je možné koupit balíčky životů nad maximum nebo zvýšit maximum.

Ovládání

Hra se ovládá myší. Slova můžete skládat buď klikáním na písmena nebo jejich přetahováním do řádky pro složená slova. Před odesláním slova kliknutím na zelenou potvrzovací ikonu vpravo od nalosovaných písmen můžete také písmena přehazovat. Celé vyskládané slovo lze jednoduše smazat kliknutím na červenou ikonu smazání vlevo od nalosovaných písmen nebo postupným přetahováním písmen zpátky do původních pozic.