On Tour

Verdikt
60

Zdarma si můžete vyzkoušet povedenou deskovou hru On Tour. Tu si pohodlně zahrajete sami, ale nechybí ani soupeření s přáteli.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: BoardGameTables.com
Vydání: 9. dubna 2020
Štítky: deskovka, mobilní hry, logické

Někteří z vás možná takový sen měli nebo stále mají. Sednete do auta a vydáte se na turné se svou kapelou. Přesně to vás ve hře On Tour čeká. 

Hlasitá hudba, křičící fanynky a rostoucí únava. Tak přesně tohle vás v mobilní adaptaci deskové hry On Tour nečeká. Zde se stáváte manažerem, který má jediný úkol: turné naplánovat. Vaší destinací naštěstí nebudou místní zaplivané čtyřky, ale vydáte se přes celé Spojené Státy. Tedy pokud vaše plánování dobře dopadne. Zastávku můžete udělat v každém státě, ale tak mega-úspěšné turné se vám téměř nikdy podaří. 

Hra je rozdělena do kol. V každém z nich se odhalí tři karty, které vám určují, do kterých států smíte zapisovat. Psát budete číslice. Ze dvou hozených kostek získáte dvě čísla, které někam na mapu napsat musíte. I kdyby se vám to nehodilo! Na konci hry se totiž podíváte na mapu posetou čísly a nakreslíte trasu vašeho turné. A asi vás to už napadlo – spojnice musíte kreslit od nižšího čísla po vyšší. Turné bude jen jedno, takže se snažíte udělat jednu co nejdelší trasu. Za každý stát je jeden bod.

Aplikace naštěstí toto vymýšlí za vás, takže se nemusíte namáhat s přemýšlením, která alternativa je pro vás nejvýhodnější. Pokud však chcete nahrát dost bodů, budete mít ideální trasu v hlavě celou dobu. Nakonec můžete získat bonusové body za některá města, což do hry přidává další strategickou vrstvu. 

Zní to až moc jednoduše? Jasně, de facto jen zaťukáváte náhodná čísla na mapu. Ve skutečnosti však dobrý výsledek vyžaduje plánování. Občas se neobejdete ani bez kapky štěstíčka. Snaha o maximální počet navštívených států totiž vyžaduje riskování. Riskování, že vám v následujících kolech přijdou konkrétní čísla a konkrétní karty. A to se holt ne vždy stane. 

Hru můžete bez problému hrát sami a snažit se zlepšovat svoje výsledky. Každou partii však můžete poslat přátelům. Ti pak budou mít úplně stejné podmínky – stejná čísla i stejné sady karet. Nakonec si můžete výsledky porovnat. Na stejném principu funguje i soupeření ve fyzické deskovce, kde si každý kreslí na svou mapu. 

Hra je ke koupi za 100 korun a jejím hlavním smyslem je nalákat vás ke koupi původní deskové hry. Tato aplikace je ovšem velmi základní, neobsahuje třeba žádnou hudbu, což je u hry o hudbě trochu zvláštní. Pokud však hledáte rychlou a snadnou výzvu pro vaše mozkové závity, dá se On Tour rozhodně doporučit. V porovnání s cenou deskové verze se jedná o pakatel, na telefonu bych za tyto peníze čekal přeci jen lepší zpracování. A třeba i možnost hrát na dalších mapách, které ke hře fyzicky existují.