Om Nom: Run
Nekonečné běhačky už jsou mimo módu, ale hře Om Nom: Run se stejně daří. Při jejím hraní však budete cítit zvláštní pocit, že tohle už jsme (dokonce několikrát) hráli.
Další informace
Výrobce: | ZeptoLab |
Vydání: | 28. února 2020 |
Štítky: | na postřeh, endless runner, mobilní hry, akční |
O firmě ZeptoLab jste asi už slyšeli. Mají na svědomí populární a povedenou hru Cut the Rope. Nebo taky zábavnou arénu vraždících strojů CATS. Jejich novinka využívá známé téma, ale bere nás do vod průměru.
Cut the Rope chytře využilo možností dotykového displeje a na obrazovky telefonů přivedlo hru, která právem patří mezi nejznámější tituly. Novinka s podtitulem Run však tuto pověst zcela zahazuje a sází na zavedenou sérii. Hlavně tedy na roztomilost hlavního protagonisty. Herně si totiž vypůjčuje z nekonečného množství běhaček, nejvíce pak připomíná Subway Surfers.
To byla rovněž povedená hra. Akorát již vyšla v roce 2012 a jeden by čekal, že když ji někdo dnes bude kopírovat, půjde na to chytře. Obzvlášť zavedená společnost. Jenže Om Nom: Run vyjma změny tématu příliš novinek nenabídne. Stále jde o trénování vašeho postřehu. Postavička běží kupředu a tažením prstu po displeji se vyhýbáte překážkám a sbíráte mince. Sem tam na vás vyskočí nějaký bonus a zatímco hra zrychluje, vy se snažíte nenabourat.
Hlavním herním režimem jsou tentokrát výzvy, kdy každé kolo máte přesně daný cíl. Ty jsou vlastně jen dva a liší se tematicky. Buď musíte uběhnout danou vzdálenost, nebo sebrat určitý počet daných objektů. Jednou sbíráte písmena, jindy třeba žetony s pavoukem. Vždy jde ale vlastně o to samé a variace tu neexistují. Smyslem je tak hrát stále dokola, sbírat zlaťáky a jednou za čas si koupit novou postavu, která sice jinak vypadá, ale dělá to samé.
Na rychle laděnou free-to-play hru je odemykání nového obsahu nečekaně pomalé. Alespoň co se postav týče, jinak před vás hra staví nová prostředí, i když opravdových změn v hratelnosti se dočkáte jen občas, třeba v děsivé věži zlého profesora. I přes můj negativní tón samozřejmě nejde o špatnou hru. Autoři si onen základ vypůjčili právě proto, že funguje. Opravdu však zamrzí, že hra jinak neumí nic nabídnout a současnost připomíná snad jen možností zakoupit si VIP členství, které odemkne postavy a odstraní reklamy. A to prosím za 280 korun měsíčně. Ano, slyšeli jste správně. Před lety by tahle blbina stála maximálně dvacku.