OLO Loco

Verdikt
60

Hrát ve více hráčích na jednom telefonu či tabletu dnes není tak běžné. I proto by vás titul OLO Loco mohl zaujmout. Přináší variaci na Shuffleboard, kde posíláte puky a odrážíte ty patřící soupeři. A i přes své neduhy se jedná o povedenou zábavu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Rogue Games, Inc.
Vydání: 24. září 2020
Štítky: arkáda, mobilní hry, multiplayer, více hráčů u jednoho zařízení, akční

Shuffleboard je klasická hra s posíláním kamenů nebo puků s cílem dostat ty své do co nejvýhodnější pozice a zároveň odrazit kameny protivníka pryč. Existuje v mnoha podobách a liší se i pravidly. Dnešní mobilní novinka staví na stejných základech, ale snaží se inovovat. 

V roztomilé a minimalistické hře OLO Loco budete zpravidla hrát ve dvou nebo čtyřech na jednom telefonu či tabletu. Kdysi takových her byla spousta, dnes jsou spíše vzácností. Na výběr máte ze třech různých módů, ale základ je vždy stejný. Tažením poslat své kameny do protější poloviny hřiště, kde za ně získáte bod. Pokud přestřelíte a váš kámen skončí u protivníka, nebo se dokonce vrátí k vám na začátek, je ze hry odstraněn. 

Princip je vskutku jednoduchý a hlavní zábava spočívá v tom, jak si s protihráčem odrážíte puky a snažíte se jeden druhého vytlačit ze hry. A přestože v tomto ohledu autoři zjednodušovali, jinde naopak pravidla přibyla. Vaše kameny jsou totiž různých velikostí a mají rovněž rozlišnou bodovou hodnotu. Zároveň je potřeba kámen odstranit třikrát, aby byl nadobro odebrán ze hry. 


Přítomný je tradiční neduh hry, kdy má ukončující hráč výhodu, protože na rozdíl o jiných zkušenostních her se tu body neakumulují, ale rozhodující je stav plochy na samém konci. To znamená, že i když se vám na začátku podaří pár pěkných kamenů umístit, zpravidla na své pozici nevydrží déle než jedno nebo dvě kola. V tomto ohledu mi hra přišla paradoxně dlouhá, protože na prvních tazích téměř nezáleží. 

Další dva herní režimy jsou o něco zajímavější. Boolo po vás chce trefovat malé kulaté cíle, což je těžší a body se na konci každého kola sčítají, čímž hezky vzniká napětí už od začátku. Reverso vytváří ještě větší zmatek než základní hra tím, že kameny po každém odražení změní barvu, čímž bodují pro druhého hráče. To je zábavné, pokud vás baví chaos a chcete se prostě bavit hraním, zatímco sbírání bodů vás nechává chladným.

Nakonec zmíním online hru, která využívá klasický mód pro dva hráče. Najít aktivního spoluhráče však není úplně snadné a mezi jednotlivými odpaly můžete čekat i několik hodin. Pokud byste hráli převážně online, hru raději nekupujte. Obří pochvalu si však zaslouží zpracování, které je minimalistické, ale vypadá jednoduše skvěle. Ovládání je jednoduché a z pohybu kamenů cítíte jejich váhu. Zábavné jsou i animované emotikony, které můžete posílat při online hře. V tomto ohledu nemám co vytknout.