Nuclear Blaze

Verdikt

Když vývojáři Dead Cells, jedné z nejlepších akčních her posledních let, oznámí nový titul, ve kterém hrajete za hasiče, zaslouží si to pozornost a možná i trochu pozdvižené obočí. Ale nebojte, akce tu bude také dost. A vzhledem k autorům se snad nemusíme bát, že by nebyla povedená. Hra vychází 18. října.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Deepnight Games
Štítky: pixel art, indie hra, plošinovka, akční

Indie roguelike hit Dead Cells z roku 2017 si našel velké množství příznivců z řad hráčů i kritiky a byli jsme zvědaví, co dalšího si pro nás jeho vývojáři připraví. Šéf vývoje Sébastien Benard si založil nové studio Deepnight Games a pochlubil se svým novým projektem, který už brzy dorazí na naše obrazovky.

Nese název Nuclear Blaze, ale navzdory názvu v něm nebudeme nikoho bombardovat jadernými zbraněmi. Naopak vás hra vsadí do role hasiče, který musí vyřešit požár v tajemné vojenské základně. Nuclear Blaze bude 2D akční adventurou, ve které budete muset rozumně a úsporně využívat svou hasičskou hadici, vypořádávat se s výbušninami, využívat hasící systém komplexu a zachraňovat ztracené přeživší včetně koťátek.

Zajímavým bonusem bude přítomnost takzvaného Kid režimu, Benard totiž uvádí, že chtěl vyrobit hru, kterou by si mohl zahrát i jeho tříletý syn. Speciální mód tak nabídne zjednodušené úrovně i herní principy. 

Celková estetika hry rozhodně Dead Cells připomíná. Jestli se Nuclear Blaze dokáže přiblížit jejich popularitě, zjistíme už 18. října, kdy hra dorazí na Steam. O dalších platformách zatím není ani zmínka.