No Man's Sky Expedition 4: Emergence

Verdikt

Po neslavném začátku se ambiciózní vesmírný survival No Man's Sky dokázal neskutečně vyšvihnout. Roky další práce, nával obsahu a dnes už před sebou máme hru, která opravdu stojí za pozornost.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Do českých kin v těchto dnech zamířila Duna, ale její dozvuky najdete i v dílech zdánlivě nesouvisejících. Nejnovější sezónní update pro No Man's Sky přináší expedici s pořadovým číslem čtyři, která poprvé přichází s vlastním příběhem na konkrétní planetě, s jejími protagonisty se ale můžete setkat i na náhodných planetách v celém širém vesmíru a s nejnovějším filmovým hitem ji pojí jeden ikonický tvor.

Expedition Four: Emergence vás uvězní na planetě Wasan, kterou sužují písečné bouře a především pak obří titanoví červi. Píseční červi obývají poušť a schovávají slunce, na planetu se navíc snáší podivný prokletý prach. Zní vám to povědomě? Vydejte se na expedici, přemožte písečné nemesis a odhalte temné tajemství kultu, který Wasan z temnot ovládá.

Za odměnu dostanete speciální odměny v podobě obří lebečné trofeje, ale taky Flesh Launcher, zvláštní zbraň vystřelující rachejtle, které explodují v oblaka slizu, plazmy a červíků. Podobné mňamky si můžete přimontovat i na svůj jetpack.

Kromě toho se nově na planetách můžete setkat s vícero typy červů, protože dostali nové varianty. A také si je můžete ochočit, krmit a samozřejmě na nich i jezdit.

Update přináší i grafická vylepšení, těšit se můžete na hezčí částicové efekty u explozí, meteorů, kouře a podobně, a to v rámci celé hry, nejen na pouštích. Patch je momentálně dostupný ve všech verzích No Man's Sky, kompletní seznam změn pro verzi 3.70 najdete na oficiálním webu Hello Games.