Nitro Racing GO

Verdikt
50

Hra vás zcela jistě dovede pohltit. Dříve či později si však uvědomíte, že její hraní nemá žádný smysl a prostě ji odinstalujete. Třeba je však prosté klepání do displeje přesně to co hledáte.

Další informace

Výrobce: T-Bull
Vydání: 14. února 2018
Štítky: klikfest, mobilní hry, závodní

Nebudeme si nic nalhávat, herní obchody jsou plné kopií. Pokud někdo přijde se skutečně unikátním nápadem, většinou nás to opravdu zaskočí. A na telefonech to platí dvojnásob. Mnohdy se tak spokojíme s jemnými nuancemi a drobnými posuny. Dnešní hra například vychází z klikačky Cookie Clicker, ale tváří se jako závodní hra. To nejde nezkusit!

Jaký je princip hry, ve které máte klikat na sušenku? Za každé kliknutí získáte peníze. Čím více klikáte, tím více peněz vyděláváte. Právě ono „více“ je celým hnacím motorem hry. Vydělané (vyklikané?) peníze totiž utrácíte za vylepšení. Ať už to je znásobení získaných peněz z každého kliknutí, nebo automatické vydělávání časem. Hra později vede k tomu, že už ani klikat nemusíte a peníze se hrnou samy. Vy jen rozhodujete, co za ně nakoupíte.

Stejný princip zůstal zachován i v této hře. S drobnými změnami. Jednak se ocitáte v autě, které projíždí jakýsi nekonečný závod a vyhrává šampionáty, ale zároveň není zisk peněz spojený s klepáním do displeje. Vyděláváte totiž předjížděním soupeřů a ono klepání slouží k zrychlování. Výsledek je tedy stejný – klepáním do displeje rychleji vyděláváte. 

Hra má jeden zásadní problém, který ovšem vyplývá z její podstaty. Zdá se, že vaše auto jede stále stejně rychle a jen při klepání mírně zrychluje. Problém je v tom, že kupováním vylepšení zvyšujete své hodnocení (z desítek bodů na miliony, miliardy a dále), což nemá žádný dopad. Zásadní vylepšení vám tak může razantně pomoci, vizuálně to však neudělá vůbec nic. Běžné protivníky však předjíždíte pouhým čekáním bez problému a rizika.

Změna přichází u prvního místa – pokud chcete vyhrát závod, musíte předjet bosse. Ten má na rozdíl od ostatních stanovenou hranici, kterou je potřeba překonat. Může se vám tak stát, že ho ani při vší snaze nepředjedete. V takovém případě se zacyklíte v daném závodě a budete vydělávat, dokud si dostatečně nevylepšíte auto a bosse nepředjedete. Tyto záseky budou s každým vyhraným šampionátem delší a delší. Titul se vás tak snaží zcela očividně přesvědčit k nákupu větších obnosů herní měny za skutečné peníze.

Zcela bez okolků však můžeme říci, že pro hraní stačí nechat hru běžet na stole a čas od času zaplatit nějaké vylepšení bez další interakce. To samozřejmě není moc dobrá vizitka. Závodní téma ve výsledku nefunguje příliš dobře, protože vlastně nezávodíte, a neustálé vylepšování žene hodnocení vašeho auta do nesmyslných čísel, které se reálně nikde neodráží. Jediným zábleskem řízení auta je swajpnutí pro nájezd do bonusového pruhu, díky němuž můžete po zhlédnutí reklamy získat některý z bonusů. Ale to je tak všechno.

Ani Cookie Clicker neměl žádný smysl a stejně se šířil jak mor. Nitro Racing GO vypadal slibně pro své atraktivní téma, které ale neumí plně využít. Zapomenout tak musíte třeba i na dokupování jiných aut, která vás vyjdou na stovky korun. Hra přitom ani nemá cíl – neustále se snažíte růst a násobit svůj zisk. Mnohem více než zábavnou hru tak připomíná černou díru, ve které mizí váš čas a v horším případě i peníze.