Ninja Mahjong

Verdikt
58

Jedna z kvalitnějších bezplatných mahjong flashovek. Pokud máte západní verzi této původně orientální hry rádi, Ninja Mahjong neurazí.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: charactersarcade
Vydání: 21. května 2010
Štítky: mahjong, deskovka, flashovka, browser-gaming, zdarma, casual, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, hlavolamy, online, logické

V případě, že jste po zhlédnutí úderného názvu této hry čekali něco převratného, můžete se směle vrátit k pomyslnému oknu a vyhlížet dál. Odstraňování kamenů pomocí nindžucu, vyvolávání draků či vraždy protihráčů se nekonají. Jedná se o naprosto klasický mahjong.

Existují tři základní kameny: Koule, Bambus a Znak. Každý z těchto kamenů je označen číslem od 1 do 9. Dále jsou ve hře ještě čtyři speciální kameny: Světové strany, Květiny, Draci a Roční období. Některé z těchto kamenů jsou označeny písmenem.  Chcete-li odebrat kámen, musí být volný. To znamená, že musí mít možnost sejmutí z hromádky, aniž by posunul jiné kameny. Ve většině případů se musí kameny přesně shodovat, aby bylo možné je odebrat. Existují však dvě výjimky: Je možné vybrat libovolné dva kameny s květinou nebo jakékoli dva kameny s ročním obdobím.


I přes poněkud laciný název hry je Ninja Mahjong paradoxně vcelku příjemnou hrou, tedy alespoň ve srovnání s ostatními bezplatnými verzemi. Zvuky nejsou otravné, a ačkoliv orientální hudební smyčku nejspíš po čase vypnete, alespoň vám její chvilkové poslouchání nepřivodí mozkovou příhodu. Komentáře v japonštině, když se pokusíte provést neplatný tah, jsou dokonce vcelku úsměvné.

Drobná výtka musí směřovat k rozlišení kamenů s draky a ročními obdobími. Většinou se od sebe liší barvou, zde pouze tvarem, což dokáže na chvilku zmást. Nejde však o nic, co by zážitek nějakým kardinálním způsobem znehodnotilo, jen je prostě nutné být ještě o trochu všímavější.

Hra nabízí pouze jedno rozložení kamenů, to nejklasičtější, tedy "želvu". Taktéž oplývá pouze jedním prostředím. Hraní je nicméně přehledné a funguje dobře. Ninja Mahjong vás nevezme na dechberoucí epickou pouť, ani neoslní množstvím přídavného obsahu, ale pokud si chcete zkrátit odpoledne několika hrami, může se bez problémů stát vaší volbou. Integrovaná verze ve Windows je ale nicméně stále lepší.