Nightingale

Verdikt

Cylindry, korzety, muškety a svět jak z grimmovských pohádek? Nightingale vypadá svěže, nadějně a... výborně. Datum vydání zatím bohužel neznáme, ale během příštího roku by se hra měla dostat alespoň do předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Inflexion Games
Štítky: budovatelská, fantasy, survival, otevřený svět, kooperace, akční, rpg

Tři roky po svém odchodu z BioWare představil veterán Aaryn Flynn svůj příští projekt, který vzniká pod hlavičkou nově založeného studia Inflexion Games. Je jím Nightingale – survival v otevřeném, sdíleném světě, který bude klást důraz především na crafting a stavění. V rámci fantasy zasazení se tvůrci rozhodli prozkoumat alternativní historii viktoriánské éry, kde budete s děsivými monstry bojovat pomocí magie či kordů, v korzetech a krinolínách.

V Nightingale se stanete jedním z Realmwalkerů, přeživších magického kataklyzmatu. Po nebezpečných světech budete cestovat s využitím portálů, přičemž cílem putování bude bájné město Nightingale, které by dle zvěstí mělo být poslední baštou lidstva.

Podle Flynna kladl tvůrčí tým velký důraz na tvorbu světa. Umění magie se lidé naučili od mýtických bytostí zvaných Fae, které se po odmlce dlouhé několik staletí nedávno znovu objevily a s tím náhodou přestala fungovat síť lidských portálů. Kvůli tomu se Realmwalkeři ocitli odříznutí v různých koutech světa, takže jim nezbude než se s ostatními hledat, budovat společně pevnosti a lovit obří magické potvory, abyste mohli obnovit prostředky magického cestování.

S nestvůrami se ale můžete vypořádat i jinak – v traileru se kupříkladu jeden z obrů sklání, aby od hráčů přijal obětinu, díky které nerozdupe jejich přilehlý tábor. Navzdory sdílenému světu budou veškeré souboje pouze PvE, s ostatními hráči bojovat nebudete.

Nightingale zatím nemá stanovené datum vydání, během roku 2022 by se mělo objevit na PC v předběžném přístupu.