Night of the Full Moon

Verdikt
75

Spojení karetní hry a temného fantasy pojetí příběhu o Červené Karkulce funguje výborně. Hře nechybí atmosféra, zajímavý příběh ani perfektní zpracování. Herně však za svou konkurencí trochu pokulhává.

Další informace

Výrobce: Giant Games
Vydání: 29. července 2019
Štítky: fantasy, karetní, pohádka, mobilní hry

Možná si myslíte, že příběh Červené Karkulky dobře znáte. Tato hra vás přesvědčí o opaku. V ní se totiž z naší malé hrdinky stane obávaná bojovnice, která se vydává za záchranou babičky. Tu nesežral vlk, ale záhadně zmizela. 

V této hře se vám do cesty postaví téměř vše, co v lese potkáte. Naštěstí si můžete vybrat jednu z bojových rolí a s nepřáteli se hravě vypořádáte. Hrát můžete za rytířku, čarodějku nebo třeba lovkyni duší. To vše ovlivní vaše schopnosti. To znamená především složení balíčku. Night of the Full Moon se totiž řadí do populárního žánru deck-building. A podobně jako třeba povedené Pirates Outlaws si půjčuje ze hry Slay the Spire.

Během hraní máte na výběr ze tří různých cest, mezi kterými se mohou objevit bojování s protivníky, léčení, nákup nových karet, zisk truhly s odměnou apod. Na rozdíl od zmiňovaných her však volba jedné cesty neuzamkne ty ostatní. Můžete si tak léčení třeba na chvíli odložit, až ho budete potřebovat. Nebo jít nakupovat až ve chvíli, kdy získáte víc peněz. Tento systém je mnohem volnější a přívětivější. A je dobře, že tu nechybí volba vyšší obtížnosti, protože hra působí snadně. 

Tím nejdůležitějším je ale budování balíčku karet. V soubojích si totiž lížete karty na ruku a následně je hrajete. Musíte u toho počítat s akčními body a manou, ale tím se teď nezatěžujme. Smyslem je poskládat karty, které na sebe nějak navazují, a které své efekty navzájem posilují. Výhodou je, že pokaždé budete mít balíček jiný, a pokaždé tak bude zážitek ze hry působit nově. 

Night of the Full Moon však obsahuje několik aspektů, které při porovnání s konkurencí hru trochu sráží. Zaprvé je to limit karet v ruce, který začíná na dvou a postupem hrou se zvyšuje. To je super během učení hry, ale později to vede k tomu, že první polovina hry vás bude trochu nudit. Zadruhé je tu velmi omezený počet karet, ze kterých si můžete vybírat. Nedostanete novou kartu po každém vyhraném souboji, ale musíte si počkat na truhlu nebo obchod. Karet tak sice nemáte málo, ale malý je výběr. Během kampaně tak necítíte onu svobodu volby, kterou třeba zmíněné konkurenční hry mají.

Velkým plusem je zpracování se skvělými ilustracemi a tematickou hudbou. Zmíním ale absenci tutoriálu. Hra není těžká a na vše snadno přijdete, ale pokud jste nikdy žádný deck-building nehráli, můžete chvíli tápat. Velmi příjemné obohacení je přidání příběhu. Ten není vůbec špatný, i když se vám odkrývá velmi pomalu. Vyjma iOS hru stáhnete zdarma, ale pro odemčení všech postav a kapitol musíte zaplatit. V tuto chvíli vám většinu obsahu odemkne balíček za 160 korun, což není nijak přemrštěná cena.