New Star Soccer

Verdikt
88

New Star Soccer zaujme velmi věrnou a v rámci možností propracovanou simulací kariéry moderního fotbalisty. Všem milovníkům kopané a nejen jim nelze než doporučit. Buďte však připraveni, že vás titul obere o značné množství času. Natolik extrémně návykový totiž umí být.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: New Star Games Ltd
Vydání: 13. března 2012
Štítky: platby uvnitř hry, fotbal, zdarma, simulace, sportovní
Před vývojáři z New Star Games je třeba smeknout, jelikož se jim tah přenést mechaniky fotbalového simulátoru do prostor mobilního hraní povedl na výbornou. Hráč se dočká všeho podstatného, přitom se však bude notně koncentrovat na jím vytvořenou postavu, kterou provede všemi myslitelnými rozměry aktuálního pojetí slova fotbal. Jak už to tak nicméně bývá, začínat bude úplně od píiky

K počátku kariéry se váže vytvoření vlastního profilu. Vyberete si národnost a zemi, kde byste chtěli svou fotbalovou pouť začít. Zkraje si nemůžete moc vyskakovat, takže vezmete zavděk jakoukoli nabídkou, kterou vám daný bezejmenný klub předloží. Budete-li však jen trochu šikovní, dosáhnete na ty nejvyšší mety – už o pár sezón dál se o vás budou prát přední světové mančafty, zvednete nad hlavu pohár pro vítěze ligy mistrů a v barvách svého národa budete střílet góly ve finále mistrovství světa. 


Zápasy probíhají formou jakéhosi kompromisu mezi čistokrevnou simulací a akčnějším pojetím hry. Polovinu času totiž sledujete pouhý textový výpis událostí na hřišti. Situaci vezmete do svých rukou ve chvíli, kdy se k vašim nohám dostane míč. Tehdy se hra přepne do úsporného ptačího pohledu nad trávníkem a jde se na věc. V New Star Soccer se ukrývá nepřeberná řada momentů. Můžete zkusit své štěstí a střelit branku nebo přihrát spoluhráči. Vyzkoušíte si rovněž standardní situace, hlavičky i driblink. S každým vaším dílčím úspěchem roste na fotbalovém nebi vaše jméno a schopnosti a s tím jde ruku v ruce i navýšení finančních odměn.

Neočekávejte od New Star Soccer přehnaně komplexní hratelnost. Kopy i veškeré ostatní akce se provádějí velmi jednoduše. Tahem prstu definujete směr a intenzitu kopu, drobné komplikace by mohli přijít ve chvíli kdy je třeba určit míči faleš. Technika rotace je nicméně klíčová a její osvojení vyžaduje trochu cviku. Věřte nám, že se vám bude hodit.


Mimo ryze fotbalových záležitostí se také ponoříte i do dalších aspektů života fotbalové hvězdy. Patří k nim například vylepšování vztahů se spoluhráči, fanoušky či dokonce s přítelkyní. Toho se docílí správným chováním (u spoluhráčů klesnete, jestli jim nebudete přihrávat) nebo prostřednictvím jednoduchých miniher. Pozoruhodné je, jak je všechno v New Star Soccer skrz naskrz logicky propojené. Vzhledem k možnosti starat se i o svůj šatník či nákupy nikdy nezískáte přítelkyni, nebudete-li na veřejnosti vypadat dobře. Poté ale vaše milá něco řekne do médií, druhý den o tom vyjde peprný novinový článek a hned upadnete v nemilost svého šéfa. Koupíte si dům a hned máte víc životního elánu do zápasů. Jestliže se vám bude chvíli nedařit, kritika vás strhá a plat půjde dolů.

Hra vás takovými drobnostmi bude příjemně překvapovat téměř neustále. Zmínit je ještě třeba úsměvnou přítomnost úplatků, reklamních firem, předražených agentů, společností, které na trh uvedou ještě lepší druh kopaček nebo nový typ energetického nápoje. Všemi těmito možnostmi hra nabobtnává do působivé šíře.Jestli bychom měli hře i něco vytknout, pak to, že někde hluboko pod povrchem nabízí i systém miktrotransakcí, což je nepohodlné už jen z principu. Design menu taktéž není zrovna přehledný a vyžaduje chvíli na zorientování. To ostatní ovšem reprezentuje vysoce chytlavou zábavu, která vám přiblíží život fotbalové star z neobvyklé perspektivy.