New Star Cricket

Verdikt
80

New Star Soccer v kriketovém vydání. Stále se jedná o návykovou simulaci, její neuspořádanost však přeci jen nedosahuje stejné úrovně konzistentní zábavy jako u jmenovaného fotbálku.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: New Star Games
Vydání: 17. listopadu 2016
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, simulator, mobilní hry, manažer, sportovní

Rozumíte kriketu? Že ne? A že se k tomu ztrácíte i v pravidlech dalších sportů? To ovšem vůbec nevadí. Do té doby, kdy se jejich videoherních zpracování budou ujímat tvůrci New Star Soccer, se i přes to všechno budete skvěle bavit a s nejvyšší pravděpodobností se i něčemu novému přiučíte. Přesně takový případ následuje i New Star Cricket.

Obdobně jako v případě jeho fotbalového bratříčka vás i New Star Cricket osadí do role mladého začínajícího hráče a protáhne vás kariérou od skromných začátků až po nejzásadnější momenty mezinárodní kriketové scény. Což zahrnuje sledování průběhu utkání v textovém režimu a když nadejde správný čas, odehrání vaší role v co nejlepších intencích. Mezizápasový prostor je potom tradičně vyplněn péčí o váš život, od vyjednávání kontraktů, přes uzavírání smluv s reklamními agenturami až po nakupování luxusních aut, kterými můžete oslnit některou z dam.

Přesto je tím, co tvoří gró hry, odehrávání zápasů. Jen se na rozdíl od New Star Soccer prezentuje daleko větším rozštěpením a zmateností, což ode hry, jakou je kriket, můžete v našich končinách docela dobře očekávat. Vaše počínání tu je rozděleno do pěti fází. Budete odpalovat na pálce jako při baseballu, chytat odpaly, čekat na dlouhý míč ve hřišti, nadhazovat a po odpalu běhat. Ne každou z miniher se ovšem podařilo zpracovat natolik poutavě jako tu nejdůležitější, královskou – odpaly. Některé ve skutečnosti působí příliš triviálním dojmem a moc se u nich nenadřete. V konečném důsledku utvářejí takový ne úplně kompaktní a pospojovaný celek, jemuž se sice občas daří běžnému uživateli načrtnout zásady kriketů, občas v tom ale taky selhává.


V rozporu s tím ovšem figuruje pocit, jaký vám je titul schopen předat. Buďte si jisti, že nějaké to základní povědomí o daném sportu jako takovém nakonec získáte a budete se těšit na každý následující duel. New Star Cricket disponuje daleko větším taktickým prvkem než fotbal a dokáže skvěle vaše jednotlivé akce provázat tak, aby se každý dílčí úspěch či neúspěch okamžitě projevil na statistikách a výsledcích. 

Manažerská stránka hry zůstává od minula takřka nepozměněna. Můžete se tedy stále těšit na úsměvně zjednodušené podání života sportovce. Můžete nakupovat, prodávat, trénovat, vyzkoušet si pár miniher. Příjemná odbočka. Jen si dávejte pozor na stav energetických nápojů, jimiž doplňujete energii vaší postavě. Bez energie a bez nápojů vás pravděpodobně čeká malá mikrotransakční investice.

Přesto, pokud tíhnete směrem k nekonvenčním sportům nebo se řadíte k milovníkům kriketu, nemáte co řešit. New Star Cricket pro vás představuje výtečnou volbu. Ale i když nejste zrovna sportovním nadšencem a za vaši pozornost stojí jen šampionát v ledním hokeji, chytlavé jádro hry převzaté ještě z New Star Soccer bude oplývat nebývalým kouzlem i pro vás a  samotná hratelnost stojí za to, abyste téhle netradiční zábavě dali šanci.