Neonverse Invaders

Verdikt
70

Neonverse příliš nevystupuje z řady shoot 'em up stříleček, nesnaží se však působit přehnaně tretro a nabízí obtížné úrovně, které jsou navíc výrazně delší, než jsme na telefonech zvyklí.

Další informace

Výrobce: Tamasenco
Vydání: 22. ledna 2020
Štítky: arkáda, vesmír, střílečka, mobilní hry

Shoot ‘em up je žánr v herním světě prastarý. Renesance se dočkal na chytrých telefonech, protože dotykové ovládání je pro vesmírné přestřelky doslova ideální.

Neonverse je tak další hrou z nekonečného zástupu. Na první pohled potěší příjemnou grafikou, která se nutně nesnaží hrát na retro nostalgii. Ovládání je pak dle očekávání pohodlné. Loď automaticky střílí před sebe a vaším jediným úkolem je tak navigace. Pro pohyb stačí přiložit prst na displej. Jakmile jej zvednete, čas se výrazně zpomalí. Díky tomu si můžete na chvíli oddechnout od frenetické mely. 

Nepřátelé se objevují po vlnách a hra vás pustí dále až v případě, že celou obrazovku vyčistíte. Obtížnost je nastavena poměrně vysoko a je vcelku pravděpodobné, že některé z úrovní si zahrajete více než jednou. Levely jsou přesně připraveny, takže podruhé víte, co vás čeká, ale zároveň můžete sebrané kredity využít pro vylepšení lodi. Ať už investujete do životů, rychlosti nebo útočné síly, efekt se ihned projeví.

Bez vylepšení to tedy nejde, protože síla nepřátelských lodí rychle roste a bez placení skutečnými penězi se váš postup trochu zpomalí. To není úplně příjemné, protože tempo hry je poměrně vlažné, nepřátelé vydrží hodně a pokaždé na vás čeká hned několik vln. Pro krátké hraní v MHD to není úplně vhodné. 

Úrovně naberou na obtížnosti, ale i tak hra působí staticky. A než se dostanete k té jedné zábavné a opravdu nebezpečné obrazovce, kde doslova tančíte mezi střelami, musíte zabít desítky jednoduchých nepřátel. Titul navíc pracuje s energií, takže si po chvíli hraní musíte dát pauzu. Několikrát se mi také stalo, že jsem se po zakoupení obnovení života objevil rovnou v nepřátelském projektilu a zase umřel. 

Neonverse Invaders nejsou špatnou hrou. Od moderní mobilní shoot ‘em up střílečky však vyžaduji mnohem rychlejší tempo a variabilnější nepřátelské formace. V současném nastavení se hra začne brzy opakovat.