Nemexia

Verdikt
50

Vesmírná strategie s uspokojivým množstvím obsahu, která ale do žánru nepřináší nic nového a navíc ji przní amatérská lokalizace.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: XS Software
Vydání: 29. října 2012
Štítky: vesmírný, platby uvnitř hry, vesmír, válečná, sci-fi, browser-gaming, zdarma, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online, strategie

Pokud vás nezajímá fantasy a středověká stylizace, která je u prohlížečových strategií přeci jen běžnější, nebo už vás prostě znudilo neustále dokola schraňovat železo, dřevo a kamení, mohla by vás oslovit vesmírná strategie Nemexia. Má sice svoje mouchy, ale v jádru se jedná o poměrně kvalitní hru, kterou nelze přejít prostým mávnutím ruky.

Pravděpodobně největším nedostatkem hry je její nulová originalita. Nemexia se nesnaží ozvláštnit zážitek vůbec ničím novým. Nechá vás sbírat tři suroviny, vylepšovat úrovně budov, vyrábět jednotky, vyvíjet nové technologie, špehovat nepřátele a pak na ně útočit. Že to zní povědomě? Ještě aby ne, podle téhle takřka posvátné mantry se řídí devadesát procent bezplatných strategií pro prohlížeč.

Nijak nepotěší ani poměrně krutě nastavená monetizace celého dobrodružství. Použitím prémiové měny je podmíněno kdeco, a bohužel jsou k dostání i do očí bijící zvýhodnění pro platící hráče. O urychlování stavění a podobných věcech by se dalo ještě diskutovat, ale například možnost nákupu 10% k síle vašich lodí zkrátka nemá ve hře co dělat.

Pokud vám ale podobné nepříjemnosti nevadí či se přes ně dokážete přenést, je třeba uznat, že hra v jádru vůbec není špatná. Klacky pod nohy sice háže komplikované a nepříliš intuitivní uživatelské rozhraní, ale na to se dá zvyknout, a pak už nic nebrání se ponořit do taktizování. Obsahu je k dispozici habaděj, možností taktéž, technologický strom je bohatý a jednotek je úctyhodné množství. To vše slibuje bohulibě dlouhou životnost hry.

Nemexia je záležitost, kterou lze doporučit lidem, co mají rádi prohlížečové strategie a chtějí se poohlédnout po svěžím, atmosférickém zasazení. Vesmírné kouzlo je hlavní silou hry, všechno ostatní sice neurazí, ale bohužel ani nijak nevytrhne.