Need for Speed: No Limits

Verdikt
67

V nejnovější mobilní odbočce Need for Speed určitě na jisté limity narazíte. Pod zbytečně mamonářskou slupkou se však nachází i dobrá závodní hra. Jestliže se chcete solidně pobavit u arkádových autíček, No Limits vás absolutně uspokojí.

Další informace

Výrobce: Firemonkeys Studios
Vydání: 30. září 2015
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, need for speed, mobilní hry, závodní

Při hraní Need for Speed: No Limits je čas od času těžké držet emoce na uzdě. Nejen díky vysokému akčnímu tempu, které místní závody provází, ale obzvláště uvážíme-li, jak výrazný pokrok mobilní hry učinily. No Limits nabízí asfaltový svět utopený v dešti konzolové úrovně, kde z pestrých neonů téměř přechází zrak, vaši oponenti vás bez skrupulí tlačí z ideální stopy a policejní hlídky podniknou vše proto, aby vás zastavily. Na hráče tak vedle prvotřídního zpracování čeká i návrat do podsvětí tuningové kultury, tedy k dílu Underground, zřejmě nejúspěšnější éře slavné závodní značky.

Třebaže hra pevně sedí v kategorii arkád, stále si zachovává jistou hloubku automobilového zápolení. Její obsah lze odlišit na dvojici samostatných oblastí. V rámci první narazíte na systém tuningu a vylepšování. Nejedná se o nic zásadního, v podstatě je jen třeba udržovat vaše vozidlo konkurenceschopné, minimálně ale tenhle prvek obstarává určité vybočení ze závodního drilu.


Druhá a stěžejní část samozřejmě sestává ze všemožných řidičských podniků. Můžete se těšit na klasické závody, časovky, různé výzvy, online turnaje nebo tradiční honičky s policisty. Co do obsahu a zpestřujících elementů můžeme jen chválit. Sympatickou zprávou je taktéž zjištění, že závodění samotné je zpracované na jedničku, je dynamické, zábavné, responzivní a přímočaré. Přímo s tím koresponduje i jednoduché ovládání, které po hráči požaduje jen zvládnout zatáčení a aktivaci nitra. Ne že by hra nedisponovala několika ovládacími režimy, vše tu ale směřuje k naprosté přístupnosti.

Na druhou stranu, všech těch pozitivních aspektů jako zábavného jádra, špičkové grafiky ani velkoryse rozrostlého automobilového parku s detailním modelem poškození si uživatel ani nebude mít čas dostatečně užít. Možná největší problém nových Need for Speed tkví v trestuhodně krátkých podnicích. Než se stačíte rozkoukat, závod je u konce.


A pak tu samozřejmě ještě nacházíme neduhy moderní doby. Začíná to nutností být neustále online a končí u nevybíravého obchodního modelu. Jestliže se rozhodnete hrát hru bez užití mikrotransakcí, připravte se, že budete vídat neustále jedny a ty samé segmenty anebo že se na odemčení dalších částí a lokací poměrně nadřete. V opačném případě musíte vytáhnout kreditku a zainvestovat do prémiové herní měny, se kterou No Limits operuje. Jednoduše ostuda.

Ani vydavatelem vynucená platební struktura naštěstí nedokáže zakamuflovat dobré stránky Need for Speed: No Limits. Stále se jedná o stylové a vyladěné žihadlo, za jehož volantem je legrace. Sem tam sice najdete na jeho kapotě nějakou tu skvrnu, jestli se vám ale líbí akční filmové záležitosti typu Rychle a zběsile, jednoznačně stojí za to ho alespoň vyzkoušet.