Necromunda: Underhive Wars

Verdikt

Po tahové strategii Necromunda: Underhive Wars se na dlouhé roky slehla zem, ale vypadá to, že nebyl důvod k panice. Hra se předvádí v nových propagačních materiálech a své vydání cílí na léto.

Počítač

WindowsWindows

31,99 €Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Rogue Factor
Štítky: tahová, fantasy, warhammer 40,000, strategie

Dlouhou dobu bylo ticho. Takové ticho, že už se ani nechtělo věřit, že se někdy dočkáme. Dokonce jsme nedávno začali pátrat, kde se dalo, abychom vypátrali, že Necromunda: Underhive Wars je skutečně stále ve vývoji. Jen se nikomu z vývojářů nechtělo po víc než dva roky cokoliv ukazovat. Tahle doba je ale pryč a ojedinělá tahovka je za dveřmi.

Na youtubovém kanálu vydavatelství Focus Home Interactive se zničehonic objevil nový trailer Necromunda: Underhive Wars lehoulince popisující titulní planetu. Její obyvatelé ji těžbou a průmyslem úplně zničili, její povrch se stal zdraví škodlivý a kdo nestihl odjet, ten se zabydlel v podzemních megaměstech, kde se přidal k Orlockům, Escherům, Goliathům nebo dalším gangům vedoucím mezi sebou válku.

O nic jiného v této adaptaci deskovky Necromunda: Underhive vlastně nepůjde. Budete velet týmu po zuby ozbrojených členů gangu, se kterými se v příběhové kampani pokusíte probojovat patry podzemního „úlu“. Nebude chybět kooperativní multiplayer. 

Hra vychází z předchozího titulu studia, Mordheim, se kterým sdílí neotřelý přístup k tahovým soubojům. Nejste totiž limitovaní hexovou či čtvercovou sítí a své jednotky nevodíte po mapě klikáním myši. Na chvíli se ze hry stává střílečka z pohledu třetí osoby, která vám umožní běžet kamkoliv, schovat se za čímkoliv a použít jakoukoliv zbraň k zabití nepřátel. Nad vším máte plnou kontrolu, včetně míření. Tedy dokud vám zbývají akční bodíky.

Doufejme, že se Necromunda: Underhive Wars opět na dlouhé měsíce neodmlčí. Neměla by, když cílí své vydání na léto na počítačích, PlayStationu 4 a Xboxu One. Snad se to obejde bez odkladu.