NBA Playgrounds 2

Verdikt

Nerealistické, ale dynamické zpracování sportů dokáže být výbornou zábavou. Však si vzpomeňte na FIFA Street. Zda se na podobnou úroveň podaří dosáhnout i druhému dílu arkádového basketbalu NBA Playgrounds, to se dozvíme v létě 2018.

Další informace

Výrobce: Saber Interactive
Štítky: arkáda, basketbal, sportovní

Basketbal nemá mezi videohrami na růžích ustláno. Stabilní, každoroční a víceméně pořád kvalitní sérii ve stylu NHL či FIFA bohužel nemá, a třeba loňskou NBA 2K18 provázely kontroverze kolem mikrotransakcí. Jestli ale netrváte na co nejrealističtějším ztvárnění basketbalu a prostě si chcete jen tak smečovat, je tu pro vás NBA Playgrounds 2. Ta vyjde na PC i konzole už za pár měsíců a nabídne divoce arkádový basket.

NBA Playgrounds 2 naváže na první díl z minulého roku, tudíž půjde o zcela přiznaně přepálený arkádový basket dvou na dva. Klasická basketbalová hřiště tady střídají ulice a jasná pravidla zase ležérní přístup. Vývojářům ze Saber Interactive jde především o nevážně pojatou zábavu, nikoliv simulaci, a cílem je stavět na solidních základech prvního dílu.

Ve hře tak uvidíme například nový mód Playgrounds Championship s novým systémem lig skládajících se z několika kompetitivních i kooperativních divizí. Každá má svůj žebříček a v každé se můžete pokusit vyškrábat co nejvýš.

Druhým novým módem je Season, tedy jakýsi ekvivalent postupu jednoho týmu celou sezónou včetně playoff a nakonec i samotného šampionátu NBA.

Vrátí se klasické tříbodové zápasy či možnost vytvořit si zápas na míru. Vývojáři prý zapracovali na matchmakingu a chystají i dedikované servery. Dle svých slov vylepšili také umělou inteligenci, přidali nové modely hráčů, nové pohyby, animace, power-upy a další věci.

Přes onu přestřelenou arkádovost, která se týká i vizuální stránky, narazíte v NBA Playgrounds 2 na řadu skutečných hráčů, aktivních i bývalých hvězd basketbalu. Namátkou se můžete těšit třeba na jména Stephen Curry, Kevin Durant, James Harden, Kyrie Irving, LeBron James, Russell Westbrook, Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, DeMar DeRozan, Damian Lillard, Karl-Anthony Towns, Shaquille O’Neal, Magic Johnson, Dr. J., Allen Iverson, Larry Bird a další.

S vydáním NBA Playgrounds 2 se počítá ještě na letošní léto, a to na PC, Playstation 4, Xbox One a Switch. Jednička vyšla v květnu minulého roku a šlo o vcelku povedenou arkádu – na Metacriticu se průměrné hodnocení zastavilo těsně pod sedmičkou a třeba na Steamu má hra stovky kladných uživatelských recenzí.