Naruto Online

Verdikt
84

Bezplatné online zpracování světoznámého japonského seriálu, které ale nesází všechno na to, že jeho postavy prostě znáte. Krom familiérní atmosféry také nabízí neuvěřitelně propracovaný bojový a RPG systém.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Namco Bandai
Vydání: 20. července 2016
Štítky: platby uvnitř hry, ninja, anime, mmo, browser-gaming, zdarma, multiplayer, japonsko, akční, online, rpg

Každý, kdo někdy sledoval japonskou animovanou tvorbu, jistě musel přijít do kontaktu s Narutem. Seriál o dospívání mladého nindži, o jeho zkouškách přátelství a získávání nových mocnějších schopností, je celosvětovým fenoménem už pěknou řádku let. Herních zpracování by se samozřejmě také našlo dost, ale Naruto Online i přesto stojí za zvýšenou pozornost, protože prvoplánově nestojí jen na známých postavách, ale ještě k tomu se výborně hraje.

Hra je v jádru klasické MMORPG, což znamená, že budete vylepšovat svou postavu, shánět lepší vybavení, cizelovat bojové taktiky, sílit a přemáhat stále mocnější nepřátele. Tomu, aby byla klasická formule nebývale zábavná, pomáhá zejména naprosto jedinečný bojový systém, který si budete moci vyzkoušet již v samotném úvodu hry.

V Naruto Online totiž netrénujete jen svou postavu, postupně můžete získat desítky a desítky dalších charakterů, které znáte ze seriálu. Z nich pak libovolně kombinujete svou partu, svou bojovou sestavu, která se při boji vzájemně doplňuje. Někteří nindžové pomáhají těm, kdo mají třeba čakru elementu větru. Jiní léčí. Další jsou schopní přerušit nepřátelské nindžutsu. Schopností a souher lze najít bez přehánění stovky, a je jen na vás, jakým způsobem si partu sestavíte a na co vsadíte, abyste dosáhli vítězství. Variabilita je obrovská a skládání vlastního týmu je monumentální zábava.

Samotný boj pak probíhá pomocí zajímavé kombinace real time boje a tahového klání. Nindžové útočí automaticky, ale do bitky můžete zasahovat sami tím, že jim ve správnou chvíli přikážete použít dovednost. Vítězství tak nestojí jen na perfektně sestaveném týmu, ale také na bleskovém čtení situace, rychlé reakci a správné volbě schopností. To je samozřejmě velmi zábavné, když bojujete proti počítačem ovládaným protivníkům, ale pravá síla se ukáže, až když se rozhodnete změřit síly s ostatními hráči.

Naruto Online krom toho nabízí nepřeberné množství možností, jak vylepšovat postavu. Různých rafinací výbavy, vkládání drahokamů do předmětů, používání různých svitků, talismanů, nástrojů a podbně je tolik, že to dokáže být v prvních hodinách až matoucí. Stejně tak množství různých zkoušek a postranních aktivit je tak ohromné, že se z té záplavy člověku až točí hlava.

Hra má v podstatě jediné výraznější negativum, a to je její obchodní model. Nechápejte to špatně, Naruto Online vám dovolí hrát denně dlouhé hodiny a nikdy po vás nebude vyloženě požadovat platit, ale bez občasného upuštění bakšiše se postup po chvíli poměrně nepříjemně zpomaluje. Všechny materiály a bonusy lze získat i běžným hraním, ale nastane situace, kdy byste například mohli několik dní shánět materiály na vylepšení zbroje... nebo si je za pár dolarů koupit rovnou.

Pokud vám ale nevadí si občas něco koupit, nebo vás nijak nestresuje o něco pomalejší postup, věřte, že Naruto Online je velice povedená hra. Napěchovaná obsahem až po okraj, nabízející tolik postupně dávkovaných možností vyžití, že má potenciál bez problémů vydržet celé měsíce. Bojový systém a budování vzájemně fungujícího týmu je navíc zpracované naprosto fenomenálně.