N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance

Verdikt
70

Halo do kapsy. To je nejtrefnější definice třetího dílu sci-fi stříleček N.O.V.A. Hra zaimponuje každému, kdo hledá zážitek obdobný tomu z konzolí na cesty. Může se pochlubit pěkným zpracováním, spoustou obsahu a vychytaným multiplayerem. Sbohem však musíte dát jakémukoli inteligentnímu scénáři nebo inovacím snažícím se hru někam posunout.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Gameloft
Vydání: 10. května 2012
Štítky: sci-fi, fps, zdarma, střílečka, multiplayer

Kal Wardin se potřetí vrací na scénu. Podobně jako jeho předloha Mastar Chief má i tento supervoják za úkol opět všechny zachránit. A tentokrát to bude osobní, protože v rámci jinak notně plytkého scénáře poslouží našemu hrdinovi coby kulisa pro potírání vetřelší invaze samotná Země.

Zápletka by tedy neobstála ani v telenovele, co jí však zachraňuje krk, je zábavná a různorodá náplň desíti kampaňových misí. Na hráče zde čekají hromady unikátních zbraní, zajímavá prostředí a především perfektně zvládnutá esence všech FPS her – střelba. Při plnění standardních úkolů se budete po většinu času ze zhruba pětihodinové stopáže pohybovat po vlastních, sem tam vám ale vývojáři dají možnost pro rozptýlení naskočit do džípu nebo pokropit mimozemskou verbež rozžhaveným kulometem. Znovu jde o poutavé a kvalitně zpracované segmenty.


Hlavní devízu hry nicméně stále tvoří online multiplayer až pro dvanáct hráčů a to z toho důvodu, že všechny krásně funkční mechaniky ze sólo režimu najdou své uplatnění i zde, ba co víc, jsou do konceptu síťových přestřelek zapracovány se samozřejmou grácií. Na rozlehlých mapách se můžete účastnit několika klasických multiplayerových módů, sbírat body a likvidovat protihráče anebo, a to je kouzelné, nastoupit s týmovým kolegou do obřího robotického mecha či vozidla a vydat se na dobrodružství. Zatímco kamarád řídí, vy se kupříkladu postaráte o blížící se nepřátele. Skutečnost, že v kontextu mobilních platforem zvládá třetí N.O.V.A. takto komplexní hrátky i ve zcela plynulém režimu pro více hráčů, nelze než překotně chválit. Velký palec nahoru. 

N.O.V.A. 3 je v konečném důsledku dobrou hrou se zábavnou hratelností. Celkovému skóre přidává rovněž fantastická audiovizuální stránka. Třešničku na vrchu si tento dort vinou klišovitého příběhu a prakticky neexistujícíh novinek nicméně určitě nezaslouží. Jde "jen" o řemeslně dobře zvládnutou střílečku. Nic víc, nic míň.