Myth of Empires

Verdikt

Země, jejíž podobu si do jisté míry určí sami hráči, budování, ekonomika a samozřejmě bitvy. Z jiných her víme, že tenhle vzorec umí fungovat výborně, teď už jen doufat, že se to povede i v tomto případě. Hra zatím nemá přesně určené datum vydání, ale na Steamu se chystá předběžný přístup.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Angela Game
Štítky: survival, multiplayer, mmo, středověk, otevřený svět, akční, rpg

Čínské studio Angela Game patrně neznáte, vzniklo teprve v loňském roce. Jeho členové o sobě ale hovoří jako o zapálených hráčích, kteří mají za sebou herní projekty pro PC i konzolové platformy. V současné době připravují ambiciózní titul s názvem Myth of Empires.

Ten má být MMO válečným sandboxem, který se bude odehrávat ve 3. století v Asii. Úkolem hráčů bude uvést válkou zničený kontinent do stavu všeobecného rozkvětu, čehož lze dosáhnout mírumilovnou cestou, ale samozřejmě i pevnou rukou vojevůdce, který si podmaní ostatní a nastolí řád dle vlastních představ.

Herní svět má rozlohu 64 čtverečních kilometrů, na kterých budou hráči sbírat materiál, stavět budovy a zakládat města, mimo to ale také svádět souboje v epických bitvách. Pro jejich účely si budete moci vyrábět zbraně, zbroj, případně chovat koně.

Pro případy obléhání budou ve hře k dispozici různé prvky opevnění, beranidla, katapulty a další podobné taškařice. Na svou stranu můžete nalákat jak jiné hráče, tak i různá NPC, a to buď metodou diplomacie, nebo ohněm a mečem.

Největším příslibem má být perzistentní svět, jehož podobu a geopolitické vztahy budou určovat sami hráči. V tuto chvíli není jasné, kdy Myth of Empires spatří světlo světa. Můžeme si jen držet palce, že příští masivně multiplayerová záležitost z Číny bude o něco větší zábava než ta, s níž se potýkáme v letošním roce.