My Time at Sandrock

Verdikt

Předchozí díl si získal fanoušky uvolněnou atmosférou, venkovskou idylkou a jedinečnou náladou, která jen vybízela k tomu, aby člověk zapomněl na strasti skutečného života. Pokud pokračování nabídne ty samé kvality, je o úspěch prakticky postaráno. Předběžný přístup se otevře koncem května.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Pathea Games
Štítky: casual, third person, budovatelská, akční, rpg, simulace

Sandboxový simulátor života My Time at Sandrock je chystaným pokračováním My Time at Portia čínského studia Pathea Games. Jeho předběžný přístup měl původně začít už loni v březnu, kvůli problémům s certifikací se nicméně opozdil o více než rok. Start early accessu je tentokrát plánovaný na konec května.

Městečko Sandrock má problémy ekonomického i ekologického rázu, kam se vydáváte coby stavitel či stavitelka. Za úkol budete mít město přestavět a revitalizovat region, což můžete pojmout spoustou různých způsobů.

Můžete zavlažit poušť a vydat se na dráhu farmáře, družit se s obyvateli a měnit město silou přátelství, zaměřit se na průmysl a proměnit sídlo v industriální mocnost, či se dokonce pustit do boje s bohatým zbraňovým arzenálem a osadu pak opevnit v nepropustnou baštu. Kreativitě se meze nekladou.

O pohnutých dějinách Sandrocku vám bude vyprávět právě poušť, která poskytuje nejen důležité materiály, ale skrývá také spoustu pískem zavátých tajemství. Duny ukrývají monstra, ale i dávno zapomenuté relikvie či disky s informacemi o ztracených civilizacích.

V písku můžete najít také nákresy podivně pokročilých technologických staveb a spoustu nepřátel, s nimiž se vypořádáte s pomocí přepracovaného soubojového systému inspirovaného akčními RPG a plejády zbraní na dálku i na blízko.

Pokud vám boj není po chuti a raději rozséváte mír, můžete se pustit do přátelení s více než 30 NPC. Když s nimi strávíte nějaký ten herní čas a rozdáte dost dárků, třeba vám odhalí něco ze své minulosti. Anebo vás alespoň vezmou na oslavy lunárního nového roku, vypouštění lampionů štěstí a na další sezónní festivaly.

Samozřejmostí je možnost vyzdobit si svůj zpočátku skromný příbytek a dílnu. Hra vás nechá vyrábět nábytek, dekorace i oblečení, ale také farmařit a vařit chutné virtuální pokrmy. Anebo se třeba projíždět na koni.  

My Time at Sandrock vychází v předběžném přístupu na Steamu a Epic Games Store 26. května 2022. Během early accessu tvůrci plánují dokončit hlavní příběhovou linku, ladit grafiku, přidávat novou hudbu a především testovat multiplayerový režim, abyste se do Sandrocku mohli podívat i se svými přáteli. Do budoucna se chystá také vydání na konzolích.