My Free Zoo

Verdikt
65

Vcelku příjemná budovatelská strategie, která vám umožní stát se správci zoologické zahrady. Má své nedostatky, jistě, ale vyvažuje je příjemnou uživatelskou přátelskostí. Pokud chcete něco stavět, klidně si ji zkuste.

Kdo by se nechtěl postarat o svou vlastní zoologickou zahradu. Her, které vám to umožní, není zrovna málo, je tedy potřeba, aby každý nový přírůstek nabídl něco nového, aby neskončil v propadlišti zapomnění. Čím se tedy snaží zaujmout My Free Zoo?

Největším tahákem hry je vcelku svěží systém karet. Nejen že nakoupené ohrady, budovy, lavičky, květiny a samozřejmě i zvířata se automaticky umisťují na spodní lištu, odkud je sympaticky snadné je okamžitě umístit, ale karetní systém zachází ještě o něco dál. Můžete například za odměnu dostávat balíčky bonusových karet, ty otevřít a dostat náhodné budovy či vzácná zvířata navíc.

Jedná se o příjemné lákadlo a motivaci, proč hru vlastně hrát. Připojuje se k tomu i klasický návykově-sběratelský syndrom podobných her, zde navíc umocněný možností karty s ostatními hráči dokonce směňovat a obchodovat s nimi.

V samotném základu hratelnosti už My Free Zoo nemá čím překvapit. Cílem je co nejvíce zkrášlit a rozšířit zoologickou zahradu, která pak přiláká co nejvíc zákazníků a vydělá co nejvíc peněz. Tím se tedy hra od ostatních budovatelských strategií nijak neliší, ale na druhou stranu, ruku na srdce - jak byste chtěli originálně měnit princip celého žánru?

V početné konkurenci browserových budovatelských strategií je potřeba nabídnout bohatý obsah, a to My Free Zoo zvládá. Druhů ohrad, vylepšení a budov je opravdu pořádný počet, rozhodně tak nehrozí, že byste během jednoho odpoledne vystavěli a vyzkoušeli všechno, co hra nabízí, a dostavila by se nuda.

Až potud tedy dobré. Hru však nelze bezvýhradně doporučit ze dvou důvodů. Tím prvním je poněkud umělohmotná a lacině působící grafika. Velkou roli zde samozřejmě hrají osobní preference, takže není zaručeno, že zrovna vám se líbit nebude. Zásadnějším důvodem je ale naprosto příšerná česká lokalizace. Soustavně špatně použitá interpunkce, nesprávná přídavná jména a stylistické chyby na denním pořádku jsou jen špičkou ledovce. Třeba vám to vadit nebude, ale pokud jste na prznění mateřštiny alergičtí, mějte se na pozoru - My Free Zoo zvládne přivodit solidní kopřivku. Však se podívejte na obrázky a pochopíte, o čem je řeč.