My Free Farm

Verdikt
30

Nudná a nezáživná farmářská hra, navíc "ozdobená" zprzněnou češtinou. Na trhu je k dispozici nespočet daleko lepších alternativ.

Další informace

Výrobce: Upjers
Vydání: 6. června 2010
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, casual, budovatelská, farma, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, strategie

Tematika farmy a statkářství je mezi nenáročnými hrami velice populární. Je to taková venkovská idyla - o hnůj se starat nemusíte, zvířátka voní, jsou permanentně spokojená, louky zelené až oči přecházejí, atmosféra příjemná a slunečná. Není se čemu divit, že se podobný žánr těší velké oblibě, kdo by si nechtěl po stresujícím dni užít trochu alespoň virtuálního venkova. Her, které podobný únik nabízejí, není málo. Jsou mezi nimi lepší i horší kusy. Občas ale bohužel narazíme i na tak otřesnou záležitost, jako je My Free Farm.

My Free Farm vám umožní obstarávat pole a později i chovná zvířata. Problém je, že to ve zdejším podání zkrátka a dobře není zábava. Grafika je zastaralá až ohyzdná a pěstování trvá neúměrně dlouho. Vždyť jen samotný úvod do hry s nápovědou zabere přes hodinu. Když uplyne dvacetiminutový odpočet, během kterého si můžete klidně jít udělat pět termosek kafe, protože hra je v tu chvíli zábavná asi jako operace slepého střeva, poklikáním sklidíte, a můžete zasadit znova. Sklizeň pak můžete rozdělit zvířatům, abyste obratem zrychlili jejich produkci, prodat - ale jen pokud je vhodný kupec, což většinou není - nebo zase zasít. To trvá půl minuty, a pak můžete zase půl hodiny sledovat, jak se neděje vůbec nic.

Pokud se úplná lobotomie hráče nepodaří nezábavné hratelnosti, poslední hřebík do rakve dost možná zarazí mizerná úroveň české lokalizace. Ačkoliv, to zní trošku jako urážka ostatních mizerných lokalizací, kde se alespoň někdo trochu snažil, jenom mu to nešlo. V My Free Farm je problém najít repliku či kousek textu, který by neobsahoval kostrbatý obrat či rovnou gramatickou chybu. A to není řeč, dámy a pánové, o nějakých chybějících čárkách, ale opravdových chuťovkách. V My Free Farm je "šváb" v množném čísle v prvním pádě "šváby". Například.

Přidejte spršku nepřesných nebo přímo chybných překladů ("delikátní" místo "chutné" jako překlad anglického slova "delicious" a podobně), a výsledkem je, že z úrovně zdejšího jazyka a slohu půjdou mrákoty i na žáka zvláštní školy. Téhle hře se, pokud možno, vyhněte, nestojí za to. Pokud máte chuť na trochu počítačového zahrádkaření či farmaření, jsou k dispozici daleko lepší možnosti - viz návrhy pod článkem.