Mundaun

Verdikt

Tíseň v černobílém podání. Ponurá atmosféra se novému hororu rozhodně nedá upřít, teď ještě aby se to i dobře hrálo. Zjistíme to již brzy, protože originální horor Mundaun vychází v březnu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Hidden Fields
Štítky: horor, adventura

Začátek roku je ohledně velkých AAA titulů poměrně líný, o to víc ale dává vyniknout bující nezávislé scéně. Jednou ze zajímavých her plánovaných na začátek jara je ručně kreslená hororovka Mundaun z dílny jednočlenného studia Hidden Fields.

Její tvůrce se inspiroval folklórem švýcarských Alp, kam se mladý muž jménem Curdin vydává zjistit okolnosti smrti svého dědečka. V městečku Mundaun straší zlý duch a část jeho obyvatel se podezřele urputně snaží Curdinovo pátrání zastavit.

Všechny textury ve hře jsou kreslené tužkou na 3D modely, což Mundaun samo o sobě propůjčuje tajemnou estetiku a šedivou barevnou paletu. Atmosféra, kterou by její tvůrce Michel Ziegler chtěl při hraní vyvolat, má připomínat dnes již kultovní Amnesii, kde velkou část strachu vyvolává představivost samotného hráče a realita se prolíná s mýtem. Zároveň se ale strach bude promítat přímo do hratelnosti – čím vyděšenější Curdin je, tím pomaleji se pohybuje.

Oproti Amnesii má být ručně kreslený horor interaktivnější. S obyvateli městečka si můžete povídat a snažit se rozluštit jejich kryptický jazyk, během zdolávání hory narazíte na nejrůznější hádanky, a dokonce se budete moct projet na poměrně netradičních dopravních prostředcích, jmenovitě na valníku nebo na saních.

Mundaun vychází 16. března 2021 na Steamu a na konzolích.