Munchkin.io

Verdikt
70

Hledáte-li rychlou akční zábavu pro telefon, Munchkin.io bude dobrou volbou. Nabízí základní arénový mód, ale také Battle Royale. Hra vás okouzlí především humorem, ale na ovládání by tvůrci měli ještě zapracovat.

Další informace

Výrobce: Meerkatgames
Vydání: 7. září 2018
Štítky: mobilní hry, akční, online

Munchkin je humorný svět z deskových her, ve kterém bojujete s příšerami i dalšími hráči. A možné je tu téměř cokoliv, ať už chcete útočit samurajským mečem, automatickou pistolí nebo pánvičkou na smažení. Koncovka „.io“ zase značí arénové zápasy a neutuchající boj. Přidejte do toho Battle Royale a máte představu o Munchkin.io.     

Téma hry je sice humorně absurdní, ale ve světě mobilních titulů působí natolik běžně, že by mě spojení se značkou Munchkin ani nenapadlo, kdyby to nestálo rovnou v názvu. Nemusíte se tak bát. hra rozhodně není dělaná pro fanoušky zmiňované deskovky a vlastně ji nepřipomíná ani hratelností. Od této mobilní hry můžete čekat především jednoduché souboje v rychlé aréně. 

Po připojení se objevíte v probíhající hře jako naprostá nula. Bez zkušeností, vybavení a schopností. Musíte rychle posbírat zkušenostní body, čímž se vylepšíte, a postupně porážet ostatní hráče, kteří na vaši úroveň ještě nestihli vyšplhat. Jeden hráč vždy drží korunu, čímž je sice nejsilnější, ale stává se okatým cílem. Brzy ho tak někdo nahradí. V této hře máte jen jeden život, jakmile o něj přijdete, jste mimo a musíte to zkusit od začátku. 

Battle Royale mód je podobný, akorát do arény přidává prvek neustálého zmenšování plochy. Nestane se tak, že by si nejsilnější hráč uzurpoval prvenství příliš dlouho. 

Po připojení můžete být frustrovaní, pokud hned narazíte na silnější hráče. Na druhou stranu, dostat se na slušnou úroveň je otázka pár minut a restart vás tolik trápit nebude. Potud je to běžná „.io“ hra. Munchkin však přidává několik chytrých vylepšení, především v podobě široké škály schopností, a hlavně pak NPC protivníků. Náhodně se objevují bossové, truhly nebo zloději, se kterými můžete bojovat a získávat peníze a zkušenosti rychleji.

Hra je zdarma a točí se okolo odemykání nových postav. A to je slušná motivace. Největší problém je jednak častá frustrace z rychlé smrti, ale hlavně zpracování a ovládání. To je nepřesné a pomalé, což je u hry s důrazem na reakce trochu problém. V tuto chvíli je to tedy jednoduchá zábava, nad kterou si nesmíte lámat hlavu, uvidíme, co s tím budoucí aktualizace udělají.