Mozkovna

Verdikt
73

Duchovní nástupce populárního Milionáře od českých autorů zaujme svým pojetím i designem. Nabízí ohromné množství otázek a přidanou hodnotu v podobě vyučování hráče. Nevadí-li vám, že se na rozdíl od oblíbené televizní soutěže nehoníte za nějakým lákavým cílem, není důvod, proč Mozkovnu čas od času nezapnout. Odmění se vám nejen vědomostmi, ale také docela kvalitní zábavou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: AdlexApps
Vydání: 14. prosince 2013
Štítky: vědomostní, zdarma, pro celou rodinu

Svého času neuvěřitelně módní záležitost Chcete být milionářem? byla absolutní trefou do černého, a tak není divu, že s revolucí v technologickém světě, kterou přinesly hloupé a později i chytré mobilní telefony, vzala útokem i tyto platformy. První projekt, za nímž stáli vývojáři ze studia AdlexApps, ještě zůstal věrný své předloze a nedokázal smysluplně využít možnosti překotného vývoje na poli techniky. To dokázal až jejich další pokus, aplikace Mozkovna, která staví na osvědčených základech, dostatečně je však inovuje.

Tentam je klasický koncept vědomostní soutěže s otázkami, odpověďmi a pohádkovou výhrou na konci. Hra nyní probíhá formou boxerského utkání. V rámci pozměněného principu obdržíte postupně vy i váš fiktivní soupeř šestici otázek, na něž máte stanovený určitý časový limit, popřípadě, když na odpověď nebude stačit vaše mozková kapacita, se můžete dožadovat nápovědy prostřednictvím splnění jednoduché minihry.


Na konci proběhne bilancování a hráč na základě toho obdrží určitý počet zlaťáků. Těmi si lze později rozšiřovat portfolio otázek. Základní okruh poskytuje přes 200 dotazů a na chvíli zabaví, rozšířením se lze později dostat k tématům jako literatura, historie českých zemí a několika dalším. Odemčení nových zadání nepožaduje po hráči, aby vytahoval kreditku, přesto, vydáte-li se na tuhle trať, musíte se obrnit trochou trpělivosti.

V současné podobě lze za výhru v jednom kole získat maximálně 8 zlaťáků a ceny přídavných balíčků se přitom pohybují od 150 výš, přičemž mohou dosahovat i na hranici čtyř set za kus. Samozřejmě lze podpořit tvůrce a za jednorázový poplatek nakoupit hromadu zlaťáků, otázka je, zda to takhle chcete. Ke škodě hry absentuje i jakýkoli vzrušující cíl, za nímž by se dalo hnát. Tam, kde Milionář excelovat se svými miliony korun a záchytnými body, nemá Mozkovna co nabídnout a musí se poohlížet jinde.


Naštěstí do nadprůměru titul vyzdvihuje nápadité zpracování. Nejde jen o stylově úspornou grafiku, pochválit musíme rovněž nápad točící se okolo mozků coby plnohodnotných postav. V Mozkovně totiž existuje prvek personalizace, kdy si lze svůj mozek přizpůsobit plně ke svému obrazu. Dát mu jméno, obléci ho podle vlastního vkusu. Jedná se o zajímavý nápad, který podepírá už tak slušnou hru. Ta vám navíc nepřinese jen zábavu, ale také nějaké poznatky. Škoda těch několika přešlapů, které ji poněkud táhnou dolů.