Mosaic Chronicles

Verdikt
70

Mosaic Chronicles je příjemná puzzle hra s krásnými mozaikami a poutavým příběhem, kterou byste měli zkusit. Hlavním negativem je slabší technické zpracování.

Další informace

Výrobce: Error 300
Vydání: 25. srpna 2021
Štítky: puzzle, fantasy, mobilní hry

Příběh se dá vyprávět mnoha způsoby. A spousta příběhových her na to jde jinak. Dnes si ukážeme jednu, která je vskutku netradiční. Spojuje totiž puzzle, krásné ilustrace a zajímavé vyprávění. 

Kniha A Lucky Knot od Olgy Gromyko u nás není příliš známá. A to je evidentně škoda, protože právě v ní má naše dnešní hra inspiraci. Na třinácti mozaikách budete objevovat povedený příběh o odvaze a štěstí. A v přípravě jsou i další úrovně inspirované pokračováním. Nejprve se ale pojďme podívat, jak se to vlastně celé hraje. 

Základem jsou skutečně puzzle. Před vámi se zobrazí prázdné plátno s několika málo připravenými dílky a z nabídky musíte do obrazu zasadit jednotlivé skleněné dílky. Puzzle tak nemají běžný tvar puzzle, ale řídí se logikou vykládání skla. Díky tomu jsou hotová díla opravdu krásná. Každá obrazovka je plná detailů, a to je jedině dobře. Na každý obrázek totiž budete koukat opravdu dlouho. Složit jedno okno může trvat okolo půl hodiny. Samozřejmě záleží, jakým způsobem budete hru hrát. 

V nabídce si můžete prohlédnout složený obrázek, podle kterého hledáte dílky a umísťujete je na správná místa. Můžete ale také hrát tak trochu na slepo a skládat bez navádění hotovým dílem. Oba způsoby budou vyhovovat různým lidem. Dílky je často nutné také otočit, což hraní značně ztěžuje. Vše také provází povedená hudba a audiovizuální zážitek je tak vskutku vynikající. 

Má hlavní výtka směřuje ke dvěma věcem. V první řadě je příběh rozdělený mezi jednotlivé úrovně servírován opravdu pomalu, ale hlavní problém mám s ovládáním na telefonu. Výběr dílků z nabídky a jejich tažení do mozaiky se občas tluče a hra nereaguje tak, jak byste očekávali. Stejně tak není vždy úplně responzivní otáčení dílků. Z nějakého důvodu se také hra při každé změně písničky na chvíli sekla. To jsou ovšem věci, které lze celkem snadno odpustit. 

Mosaic Chronicles nabízí zajímavé vyprávění, a především pak krásné mozaiky. Pokud vás baví puzzle, nemáte nad čím přemýšlet a hru určitě stahujte. Minimálně na telefonu, kde jde ke stažení zdarma s reklamami. Ty lze ovšem za menší poplatek odstranit.