Mortal Kombat II

Verdikt
75

Pokračování jedné z prvních bojovek, které si můžete ze svých obstarožních počítačů pamatovat. Dnes bude modernímu hráči proti srsti zejména krkolomné ovládání, ale to neznamená, že by si s Mortal Kombat II nešla užít dobrá zábava.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Midway
Vydání: 15. dubna 1993
Štítky: bojová, browser-gaming, bojovka, zdarma, staré pecky, více hráčů u jednoho zařízení, online hry, akční, online

Možná jste si to zažili také. Kdysi dávno, před více než dvaceti lety, když kamarád odněkud sehnal diskety s "mortálem", jak se hře Mortal Kombat II s oblibou přezdívalo. Následovaly dlouhé večery a tucty hodin, které hráči trávili před obrazovkami, rameno na rameni u jedné klávesnice, rozbíjejíce si navzájem svá virtuální ústa.

Mortal Kombat II si nicméně můžete zahrát i sami, v tom vám nebude bránit nikdo a nic, jen s živým spoluhráčem je zábava přeci jen o poznání lepší. Pokud se rozhodnete hru nejdříve vyzkoušet sólo, vězte, že koncept je velice primitivní. Někde v pozadí se nejspíš skrývá i nějaký pokus o příběh, ale ten lze s klidným svědomím ignorovat a vzít pouze na vědomí, že hlavní záporák se jmenuje Shao Kahn, jeho setrvání na blíže neurčeném trůnu by znamenalo výhradně nelibé věci, a proto je třeba mu ukopnout hlavu.

Hra je stará třiadvacet let, není tedy velkým překvapením, že se ovládá přinejmenším podivně. V herním pravěku se zkrátka ještě nezažily úzy ergonomického ovládání. Pokud chcete hrát sami, výrazně doporučujeme začít hru klávesou F2, protože hráč číslo dvě svou postavu ovládá pomocí kurzorových kláves a čísel 1, 3, 5, 7 a 9 na numerické klávesnici. Hráč číslo jedna pak svého bojovníka vede klávesami Z, X, C a S. Což je přesně tak nepříjemné, jak to zní. Navíc klávesa Z je samozřejmě na české klávesnici poněkud z ruky. Pokud tedy bažíte po ústobití s kamarádem, chvilkové přepnutí na klávesnici anglickou bude zřejmě nutností.

Jakmile se ale přenesete přes ono prkenné ovládání, zjistíte, že je to vlastně úplně stejná zábava jako kdysi. Každá postava ovládá sérii pohybů a útoků, jejichž kombinacemi se snažíte převézt protivníka, ještě ho u toho ideálně zesměšnit, a nakonec, pokud si vzpomenete na správné pořadí kláves v tajných sériích, ho dorazit brutální fatalitou. Hra je v dnešní době k dispozici ve své původní verzi zcela zdarma v browserovém emulátoru. Verzi hratelnou offline a optimalizovanou na moderní operační systémy si lze pořídit na GoG.