MONOLISK

Verdikt
80

Máte rádi akční RPG a baví vás vymýšlet vlastní úrovně plné překážek a nepřátel? MONOLISK bude přesně pro vás. Potěší navíc variací hrdinů i různými prostředími.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Trickster Arts
Vydání: 15. října 2019
Štítky: dungeon, mobilní hry, akční, online, rpg

České hry vídáme v herních obchodech opravdu rádi. Mezi ty nejnadějnější nyní patří i MONOLISK, který si vzal nelehký úkol. Snaží se spojit akční RPG, sbírání předmětů a uživatelsky generované mapy. 

Herní základ je výsostně jednoduchý. Klepnutím se hrdina pohne na určené místo, ale pokud klepnete na nepřítele, prostě na něj zaútočí. Na spodní části obrazu naleznete ikony pro aktivaci speciálních schopností, a to je vlastně vše. Vaším cílem je projít úroveň, objevit všechny bedny, pozabíjet nepřátele a projít portálem. Během hraní získáváte mince, které následně můžete použít k nákupu nových karet. 

Kouzlo titulu spočívá v možnosti tvořit vlastní mapy. Autoři pro vás nepřichystali nějakou příběhovou kampaň, se svými hrdiny se pouštíte do úrovní, které připravili další hráči. Na konci můžete úroveň ohodnotit, okomentovat nebo začít autora sledovat. A jak už to s uživatelsky generovaným obsahem bývá, jeho kvalita je hodně kolísavá, čemuž ale pomáhá právě ono hvězdičkové hodnocení. Nejednou se však stane, že vám nabídne jen úrovně, které pro vaši úroveň nejsou úplně vhodné.

Nástroj pro tvorbu map se používá pohodlně. A stejně jako u výbavy pro hrdiny, i zde je rozhodující získávání balíčků s kartami. Speciální překážky nebo nepřátele získáváte stejným způsobem. Navíc platí, že pro každou úroveň musíte použít kartu prostředí a krystal stejné barvy, který vám přidá použitelné zdroje. Před zveřejněním musíte v úrovni úspěšně dojít do cíle, hra už bohužel nekontroluje, zda je možné sebrat truhly. 

Také mě potěšilo, že hned od začátku máte k dispozici všech pět hrdinů. Nově získané vybavení pak můžete použít klidně u všech najednou. Velmi záhy však zjistíte, že postupovat po úrovních není vůbec snadné a zisk zlata je rovněž velmi pomalý. Vůbec největší otazník se mi vznáší nad jednotlivými hrdiny. Zatím mám pocit, že se vyplatí hrát za ty střelecké, protože můžete útok kombinovat s ústupem, zatímco takový rytíř musí spoléhat na svou zbroj. 

MONOLISK se příjemně hraje a tvorba vlastních úrovní je opravdu návyková. Ve hře jsem nenarazil na reklamu a nic vám ve hraní vyloženě nebrání. Postup po úrovních by však mohl být o něco rychlejší. Zdarma však získáte titul, ke kterému se budete pravidelně vracet. Pro jeho jednoduchost však celkem brzy hrozí ohrání.