Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

Verdikt
85

Monkey Island 2 patří společně se svým předchůdcem mezi nejznámější adventury všech dob, a má to svůj důvod. Pokud jste ještě neměli tu čest, můžete to napravit zcela zdarma v prohlížečové verzi.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Konzole

PlayStation 3PlayStation 3

136 KčPlayStation Store

Xbox OneXbox One

ZdarmaDuelovky

Xbox 360Xbox 360

199 KčXbox Store

Další informace

Výrobce: LucasArts
Vydání: 5. prosince 1991
Štítky: dobrodružná, zdarma, piráti, retro, humor, staré pecky, online hry, adventura, online, logické

Guybrush Threepwood, nezaměnitelný hrdina Monkey Islandů, dokázal pomocí směsky důvtipu, odvahy a štěstí porazit svého arcirivala, přízračného piráta LeChucka. Jak už ale napovídá podtitul pokračování, které vyšlo rok po původní hře, kostlivý korzár ještě neřekl poslední slovo. O tom ale náš rek vůbec nic neví, protože má daleko bezprostřednější starost - uvízl na ostrově, loď nemá, peníze nemá a ani mít nebude, dokud bude zátoka pod kontrolou tyranského guvernéra. Kudy z takové šlamastyky ven?

Na to už si samozřejmě budete muset přijít sami, a bude to opět taškařice plná humoru, slovních přestřelek a pirátského dobrodruhování. Monkey Island 2 je opět tradiční adventura, která zůstává věrná nejtradičnějšímu schématu. To znamená, že na vás čeká běhání mezi různými lokacemi, používání předmětů, řešení logických (a občas i pekelně nelogických) problémů a obrovské kvantum rozhovorů. Úroveň řemeslné kvality textů je nicméně opět mistrovská, takže se není čeho bát.

Že tvůrci umí namíchat perfektní koktejl vtipu, dobrodružství, nadsázky i dramatických chvilek, to dokázali už v prvním dílu z roku 1990. Pokračování, které spatřilo světlo světa o rok později, konkrétně v prosinci 1991, jejich um jen potvrzuje. Jedná se o výbornou adventuru, která rozhodně stojí za to. Stejně jako v případě ostatních adventur z této doby je sice potřeba si zvyknout na ovládání, které pracuje se seznamem činností, jimiž vedete postavu. Ale to není zas takový problém, a pro pamětníky by to naopak mohla být celkem příjemná nostalgie.

Vylepšenou verzi hry si můžete za hubičku pořídit na počítač i herní konzole. V takovém případě se vám dostane stabilně běžícího zážitku, optimalizovaného na dnešní stroje, s možností přepnutí do modernizované grafiky. Původní neupravená verze je k dispozici zdarma a můžete si ji zahrát v prohlížečovém emulátoru, tedy bez instalace.