Monkey in Trouble

Verdikt
55

Trocha inspirace starými videohrami nikdy neuškodí! Monkey in Trouble je sice poněkud jednotvárná, ale na chvíli vcelku zábavná hříčka.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: htmlgames.com
Vydání: 15. října 2017
Štítky: browser-gaming, zdarma, na postřeh, plošinovka, online hry, online, logické

Špatně naložená gorila v roli antagonisty není ve videoherním světě žádná novinka. Naopak, jde dokonce o jednoho z nejstarších záporáků, protože rozčílený lidoop znepříjemňoval hráčům život už v arkádě Donkey Kong, která spatřila světlo světa v roce 1981, tedy před vcelku neuvěřitelnými sedmatřiceti lety. Kdo hrál, jako malý, originál v době vydání, má dnes krizi středního věku v plném proudu. Takhle stará je to hra. Na paškále je nicméně jiný titul, který si ale z letité klasiky bere nespornou inspiraci.

Podobu rozeznáte okamžitě. Hra se odehrává na ploše viděné z boku, na níž se vznáší několik plošinek propojených žebříky. Po nich se bude pohybovat jednak vaše opička, ale také nepřátelská gorila. Cílem je shodit všechno ovoce, které visí pod jednotlivými plošinkami. Chyták je, že ovoce se rozbije pouze pokud spadne přímo na zem. Nalézá-li se v cestě ještě jiná plošinka, zachytí se o ni, a musíte ho běžet shazovat znovu. To vše s gorilou v zádech.

Abyste si nepřipadali až tak bezmocní, dostane váš David proti hartusícímu Goliáši zbraň. Konkrétně deset banánů, kterými můžete gorilu na chvíli omráčit, zastavit, a tak ji setřást či kolem ní bezpečně projít.

A toť vše. Veškerá hratelnost nakonec krystalizuje ve stále stejné šplhání nahoru a dolů s občasným omráčením dotírajícího pronásledovatele. Což znamená, že ačkoliv má hra něco přes dvacet úrovní, jakmile uvidíte dvě nebo tři, viděli jste je de facto všechny. Na druhou stranu je hra zcela zdarma, bez mikrotransakcí či podobných snah vám vybílit peněženku, což se samozřejmě počítá k plusovým bodům. Kolem a kolem tedy před sebou nemáte nic extra převratného, ale jako prostředek pro ukrácení dlouhé chvíle, než se zase budete věnovat povinnostem? Proč ne.