Mobile Strike

Verdikt
40

Mobilní military strategie toho nejhrubšího zrna. O obsah nouzi nemá, zato je však prolezlá prvky otřesného free-to-play modelu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Epic War
Vydání: 11. listopadu 2015
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, vojenské, mobilní hry, strategie

Existuje relativně vysoká šance, že mobilní hráč už měl tu čest s titulem minimálně dosti podobným konceptu Mobile Strike. Tato free-to-play vojenská strategie je totiž designovaná podle dobře známého mustru. Znamená to, bohužel, že Mobile Strike je primárně protahovaná nuda a nic moc k tomu.

Na počátku hry je vám dána vojenská základna a řada úkolů, prostřednictvím nichž byste z ní měli vybudovat tu nejlepší v celém širém okolí. Mobile Strike však naneštěstí nabírá především podobu tabulkového simulátoru, v němž dochází ke všem podstatným rozhodnutím, a samotný vizuál zůstává upozaděn. Na druhou stranu, možná jde o správné rozhodnutí. Titul totiž z estetického hlediska nepůsobí příliš lákavě. 

Rozložení základny připomíná v prvé řadě území rozdělené na jednotlivé dlaždice. Na oněch dlaždicích lze stavět nové budovy a stavby, které vám přispívají do statistik. Nebo alespoň takto vám to vysvětlí úmorně dlouhý tutoriál. A už při prokousávání se jím vám dojde, že Mobile Strike a zábava nejde moc dohromady.


Všechny vaše činnosti zde prováděné působí jako by bez duše. Veškeré přírůstky do základny se tu staví nebo vylepšují ťuknutím prstu, chybí ze řádná odezva ze strany hry, chybí cíle, za nimiž byste se mohli hnát, o nějaké elementární příběhové lince ani nemluvě. Nakonec se vše zvrtne v podnikání věcí, které vám hra nařizuje a otravně okomentuje, bez toho, aniž byste věděli, proč to vlastně děláte.

Neexistuje mnoho titulů, kterým by se tak špatně dařilo zreprodukovat pocit satisfakce jako právě Mobile Strike. A je to rozhodně škoda, poněvadž se nejedná o potenciál vyloženě vyhozený oknem. Vždy na vás bude čekat dostatek relativně rozmanitého obsahu. Pochválit je třeba také online komponentu. Ta má daleko k něčemu přelomovému, ale tvořit aliance, dorozumívat se spoluhráči a pouštět se do společného útoku na nepřátelské základny – to vše funguje jako solidní oživení. 

Pak tu ovšem zůstává otázka freemium modelu a je třeba říci, že Mobile Strike v tomto směru ztělesňuje veškeré zlo průmyslu. Mikrotransakce, notifikace, čekací lhůty, zle navržené a ošklivé uživatelské rozhraní. Na co si vzpomenete, to se tu nejspíš bude nacházet v míře více než hojné a mávat sebou přímo před vašima očima.

Mobile Strike vás v konečném důsledku může oslovit především tím, že ve hře vždy budete mít co dělat. Věříme, že si v řadách těch méně ortodoxních hráčů své přízniovce i díky tomu najde. Pro všechny ostatní jde nicméně o perfektní ukázku toho, jak se nemá dělat mobilní titul. Můžete od něj čekat ledasco: spoustu klepání po displeji, spoustu klacků házených pod nohy. Jen nečekejte spoustu zábavy.